Skocz do zawartości

Sprzęgło w 1,6 - stuki


fsw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przeczytałem ten temat i kilka innych miejsc na temat stuku przy puszczaniu sprzęgła. Ja nie zauważyłem jakiegoś jednoznacznego, jednego wniosku z tego tematu. Masz coś na myśli konkretnie? To "modyfikowane sprzęgło"?

 

Co do tematu szarpania przy wduszaniu sprzęgła na 1 biegu to nie trafiłem na podobny wątek w Internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na myśli nie mam nic innego, konkretnego.

Być może chodzi o to samo, lecz subiektywizm powoduje u każdego z nas inny odbiór inny. Może też być odwrotnie.

Na słowo to nie to samo co na ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać coś więcej o tym "sprzęgle modyfikowanym", bo to chyba u Ciebie było? Masz jakieś dane tego sprzęgła?

 

Miałeś tylko stuk przy puszczaniu, czy także (chyba) kołysanie skrzyni przy wduszaniu sprzęgła na 1 biegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie to wygląda trochę inaczej, bo stuk jest nawet przy puszczaniu na luzie. Przy wyższych biegach tego nie słychać, może dlatego, że jest na tyle ciche, że szum podczas jazdy zagłusza. 

 

Bardziej mnie denerwuje ta czułość przy wduszaniu sprzęgła jadąc na 1 biegu. Obserwujesz coś podobnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na luzie też. Może byłem nieprecyzyjny, stuki wyraźne były poniżej 1700 n/min, szczególnie na niskich biegach.

 

Trochę czasu minęło od wymiany, od tej pory cieszę się brakiem stuków.

Podejrzewam, że to podobny przypadek jak u mnie, tyle że jest różnica w indywidualnym odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisałem wcześniej, miałem okazję widzieć auto jeszcze młodsze, ale z tym samym silnikiem. Stuk także był. Wymiana sprzęgła to nie mały koszt, więc robić to w ciemno szkoda. Serwis mówi ten typ tak ma. Mój mechanik, że to suma wszystkich luzów. 

 

Nie wspomniałeś nic o tej drugiej sprawie. Mógłbyś bez radia rozpędzić auto na 1 biegu do ponad 2500 obrotów i odrazu wdusić sprzęgło. Jestem ciekaw, czy coś usłyszysz i poczujesz na lewarku. U mnie jakby zakołysało wszystkim na poduszkach. Jak ruszam delikatnie i wrzucam 2 przy po 2000 obrotów jest lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mamy pewne różnice w odbiorze tych samych zdarzeń. Ja byłem niej wrażliwy, bo działo się to w okresie gwarancji. Poza tym, jak pewnie zauważyłeś, od momentu stwierdzenia przypadłości do zgłoszenia minęło u mnie sporo czasu. Znając podejście niektórych ASO, czas do zgłaszanych usterki wykorzystałem na przygotowanie "demonstracji". Polegało to na wyczuciu momentów w których stuki są najgłośniejsze czyli wybór odpowiedniego zakresu obrotów (zmieniałem w przedziale 1300 -1500), szybkość wciskani i puszczania pedału sprzęgła, dodawania gazu, nigdy podczas puszczania sprzęgła, szczególnie przy ruszaniu następowało wtedy szarpanie i najgłośniejszy stukot. Nigdy tak nie jeżdżę, ale właśni taka pedalska jazda pozwoliła wyeksponować problem.

Przy dynamiczne,j stuki nie były dokuczliwe, a na wyższych biegach było ich brak. To ja prowadziłem samochód, oni słuchali.

Po takim przygotowaniu, wierzaj mi, że teraz jestem wydobyć stuki w większości marek samochodów, choć pod "inną nogą" nie będą występowały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jeszcze pociągnę temat. Stuki przy puszczaniu sprzęgła to jedno. 

 

Mógłbyś mi jednak przy okazji sprawdzić tą 2 rzecz? Ruszasz na 1 biegu, rozpędzasz auto aż do ponad 2500 obrotów i wtedy zdejmujesz nogę z gazu i wciskasz sprzęgło, najlepiej zdecydowanie. Pytanie, czy podczas wyciskania sprzęgła coś Cię zaskoczy. Ja przy niskich obrotach nie mam stuków. 

 

Tak z innej beczki. Przy jakich obrotach zmieniasz biegu w tym aucie? Mam wrażenie, że jest ono skonfigurowane na trochę niższe obroty niż starsze auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności