Skocz do zawartości
majpitek

Podłokietnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam@

Brakuje mi podłokietnika z przodu (fabryczny nie sprawiał na mnie dobrego wrażenia, a dodatkowo w mojej wersji nie był osiągalny). Oczywiście w Internecie znalazłem rozwiązanie (pewnie jedno z wielu):

http://podlokietnik.eu/podlokietnik-armster-2/opel-mokka-2012-310

Podłokietnik mamy kosztem schowka z roletką, do którego jest mocowany. Mam pytania:

Czy ktoś korzystał z takiego (lub podobnego) rozwiązania? Jak się to ma do fabrycznej gwarancji samochodu?

Pozdrawiam@

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W innym samochodzie ale ta sama firma. Skrzypi po położeniu łokcia, ugina się, jak dupsko na fotelu poprawiasz. Pomijam kwestie estetyczne.

Co do gwarancji - nie powinno być problemów, montowałem nieraz nieoryginalne podłokietniki w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do oryginalnego podłokietnika, to masz rację, dla mnie jest to minus tego auta... Od jakiegoś czasu używam go tylko na trasach, w mieście mam "schowany".

Natomiast co do zamiennika - ja bym nie montował. O walorach użytkowych Arkos już się wypowiedział:(, dla mnie liczy się też estetyka i wygląda to wg mnie tragicznie... zwłaszcza te stalowe "ramiona" mocujące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na ebay sa różnego rodzaju w cenach od €80.ja dalem 90 o jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po fotkach widzę,że chyba aby zaciągnąć ręczny trzeba podnosić podłokietnik do góry. Nie jest to troszkę kłopotliwe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po fotkach widzę,że chyba aby zaciągnąć ręczny trzeba podnosić podłokietnik do góry. Nie jest to troszkę kłopotliwe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No raczej nie bo przeciez nie zaciagasz do oporu.ja nie mam z tym roblemu no a przeciez mozesz podlokietnik ustawic sobie w jakiej chcesz pozycji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dzięki za te foty. Fakt szkoda schowka...

Tak z ciekawości: nie przeszkadza Ci ten podłokietnik przy wrzucaniu 2, 4 czy 6 (no to rzadko, ale 2 i 4 to często)?

Paweł, widzę że masz 2 podłokietniki :lol: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej jest wygodniej bo reka cała jest oparta a biegi tylko lekko dłonią wchodzą.no i jest mozliwosc wysówania podłokietnika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a w samym podłokietniku nie ma schowka???

Ciekawe czy są jakieś inne oplowskie podłokietniki z innych modeli pasujące do mokki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkopie temat,bo zaczyna mnie wkurzac ten podlokietnik. Czy zastanawial sie ktos nad tym,zeby ten org wyciagnac i dac do przerobki? Chodzi w sumie o poszerzenie go,mysle ze dalo by rade,albo podpasowac cos z innych modeli,tylko mocowanie podmienic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.10.2018 o 17:23, osman71 napisał:

Odkopie temat,bo zaczyna mnie wkurzac ten podlokietnik. Czy zastanawial sie ktos nad tym,zeby ten org wyciagnac i dac do przerobki? Chodzi w sumie o poszerzenie go,mysle ze dalo by rade,albo podpasowac cos z innych modeli,tylko mocowanie podmienic?

Już próbowałem u tapicera zmodyfikować oryginalny podłokietnik. Niestety jest wykonany z pianki utwardzanej i wszelkiego rodzaju przeróbki nie mają sensu, tak twierdzi znajomy tapicer specjalizujący się w tego typu przeróbkach. Opel niesamowicie spartolił "podłokietnik" to jakaś porażka dla paniusi z wąskim łokciem. Tak nawiasem mówiąc chciałbym osobiście  porozmawiać z tym projektantem, o czym dumał wymyślając to badziejstwo?! Przecież to nawet  podłokietnika nie przypomina tylko coś innego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, hubivan napisał:

Już próbowałem u tapicera zmodyfikować oryginalny podłokietnik. Niestety jest wykonany z pianki utwardzanej i wszelkiego rodzaju przeróbki nie mają sensu, tak twierdzi znajomy tapicer specjalizujący się w tego typu przeróbkach. Opel niesamowicie spartolił "podłokietnik" to jakaś porażka dla paniusi z wąskim łokciem. Tak nawiasem mówiąc chciałbym osobiście  porozmawiać z tym projektantem, o czym dumał wymyślając to badziejstwo?! Przecież to nawet  podłokietnika nie przypomina tylko coś innego...

Czyli rozebrales go calego,jest z tym jakis problem? Wg rysunku pod pokrowcem jest 1 sruba i tyle. Ja chcialem kupic uzywke i przerobic,ale nie mozna nic dostac,wiec zrobie wg org nowy i dam uszyc pokrowiec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi