Skocz do zawartości

Głośność sprężarki klimatyzacji


Gość Wodzo

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do ArKosa. Co dodawane jest jako barwnik do układu klimatyzacji w aso opla?

Jestem po przeglądzie klimy,ozon,filtr no i z 580gram dowalili mi ponad 400gram R134a.

Ubytek w blisko 2.5 roku i 32tysie nalatane. Mi się wydaje że dużo.

 

Cała usługa 452zl dużo...

Czy lampą uv potem widać ubytki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mówimy o Merivie, która ma R-134a.

Barwnik jest standardowy. Nie różni się niczym od tego, który stosują normalne warsztaty.

Każda nieszczelność powinna być widoczna w świetle UV.

Jeśli brakowało 400 gram, to klima musiała nie działać. Jest to bardzo duży ubytek świadczący o nieszczelności. Standardowo może ubyć 10% przez okres roku, czyli u Ciebie przez 2 lata ok. 115 gram ale nie 400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwnie mi policzyli za czynnik, było 400gram ,na fakturze 40gram :-) ale cena za kg hoho

W auto zoliborz za wymianę filtra kabiny 0.2roboczo godziny....w mmcars już 0.3h...post-4-0-42284900-1490205843_thumb.jpg

 

No i już sprawdzilem, dziś po przeglądzie sprzęgło słychać od sprężarki jak się załącza ,wczoraj cisza i spalanie na postoju bez zmiany bylo.O dziwo ikonka sniezynki zawsze dało radę włączyć czyli tak jak by klima sprawna.

I dalej mam pytanie wam tez podszarpuje w 1.4T jadąc na 1 biegu 12-14 na godzine.... Obroty ciut powyżej 1000 No z 1100obr/min.

Czy ten typ tak ma? Upałów dziś nie było i w korku nie da rady jechać psia mać.Z włączoną klima a temp wew 21C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eno... to wprowadziłeś nas w błąd.

"Dowalili mi 400 gram" to znaczy, że brakowało 400 gram. A jeśli faktycznie brakowało 40 gram, to nie ma powodu do niepokoju. Wszystko gra.

Co do kosztów - jest coś takiego jak marża. Niektórzy walą 100%, niektórzy więcej...

Szarpania nie powinno być. Ja nie mam i nigdy nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cena za kg 675zl R134a, sądzę że to blad... Powinno być 67.5zl/kg policzyli 29zl czyli za 400gram.Foto powyzej.

Cena im się zgadza.

Doradca wyraźnie powiedział że w układzie pozostało około 150gram dowalili 400gram.

Zamowilem latarkę uv i będę obserwowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie posypie - jedynie radio zgubi stacje, ustawienia barwy dźwięku, wyzeruje się komputer ze spalaniem etc.

plus ponowna kalibracja czujników ciśnienia (przynajmniej w Merivie B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności