Skocz do zawartości

Opony z promocji Opla


Gość Twins

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie Opla pojawiła się oferta na zakup kompletu czterech kół z oponami zimowymi Semperit SpeedGrip 2 215/65/R16 w zestawie z czujnikami ciśnienia powietrza w kołach TMPS. Chciałbym zapytać o waszą opinie czy warto skorzystać z tej oferty czy lepiej na własną rękę coś kupić ? Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony jak już pisałem we wcześniejszych postach to chińczyki, ALE :

Większość życia jeździłem na Dębica Frigo i Frigo II. Były też epizody typu Kleber Krisalp, jakieś Michelin-y, ale muszę powiedzieć, że zawsze na pierwszym miejscu wypadała u mnie Dębica.

Te chińczyki są lepsze od Dębicy. Nie ustępują im w kwestii trakcji na różnych nawierzchniach, a przebijają zdecydowanie w zakresie emitowanego hałasu. Są tak ciche, jak letnie opony 18" które mam.

Model GoodRide SW608 

http://www.skapiec.pl/site/cat/2100/comp/3718151

Za tą cenę uważam, że to rewelacja. Przejeździłem na nich jedną zimę i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Opla pojawiła się oferta na zakup kompletu czterech kół z oponami zimowymi Semperit SpeedGrip 2 215/65/R16 w zestawie z czujnikami ciśnienia powietrza w kołach TMPS. Chciałbym zapytać o waszą opinie czy warto skorzystać z tej oferty czy lepiej na własną rękę coś kupić ? Z góry dzięki za pomoc ;)

Ja skorzystałam z tej oferty, żeby zaoszczędzić na kalibracji czujników przy każdej sezonowej wymianie kół. Tak mi je zareklamowano. Jednak zostałam wprowadzona w błąd, gdyż czujniki i tak trzeba kalibrować, co wiąże się z wizytą w serwisie i wydatkiem 50-100 zł przy KAŻDEJ zmianie.

Także teraz mam obrzydliwe stalowe felgi za 3 tyś i kalibracje czujników dwa razy do roku. Nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konieczność programowania czujników kół jest normalnym zjawiskiem. Poza drobnymi wyjątkami (czujniki samouczące się) praktycznie każda marka przewiduje schemat programowania 1 kompletu kół w ilości 4 sztuki.

Nawet, jeśli złapie się kapcia i wsadzi zapasówkę, to kontrolka będzie świecić, bo na zapasie ani nie ma czujnika ani nie jest przyprogramowany. Tak ma być.

Co do ceny to jakiś kosmos. W pobliżu mnie w ASO Mucha programowanie czujników to koszt 25zł, w ASO w którym pracowałem 30zł więc te kwoty są jakieś chore. Z manetki nie da się samemu zaprogramować czujników, bo wymagany jest przyrząd przechwytujący ID czujnika i przekazujący go do modułu komfortu samochodu. Programuje się z manetki ale posiadając tenże przyrząd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000 za felgi stalowe + opony to jakieś nieporozumienie...

Nie chce negować niczyjej decyzji bo być może i ja bym podjął taką decyzje zakupową.

Ale...

Pomyślcie jaką muszą mieć marże w ASO. Moim zdaniem koszt dla ASO felg stalowych to 600 zł brutto, opony to 800 zł brutto. Razem 1 400 zł, a kasują 3 000, marża?

 

Liczą na to, że jak ktoś kupuje samochód za 95 000 to nie pomyśli o tych 3 000 i weźmie od razu zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności