Skocz do zawartości

Powłoka ceramiczna - czy warto?


ert4

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząć trzeba od fachowej korekty lakieru czyli zrobienia go "na glanc". Nawet auto prosto z fabryki może mieć ryski, kręgi, mgiełkę na lakierze itp. Wtedy położenie powłoki ma sens. Położenie jej na taki lakier jaki się ma owszem zabezpieczy go trochę ale efekt wizualny będzie niepełny i trwałość powłoki też niepełna.

Koszt korekty + położenia powłoki ceramicznej idzie już w tysiące (u detailera). Czy warto? Gdybym miał parę tysiaków, z którymi nie wiedziałbym co zrobić, to taką powłokę bym sobie na pewno zafundował. Bo nawet po 2 latach dobrze konserwowana powłoka nadal daje potężny efekt hydrofobowy oraz połysk i głębię koloru, nieosiągalne przy woskach i sealantach. Ale uwaga: powłokę ceramiczną trzeba konserwować czyli co roku ją odnawiać odpowiednim preparatem (reloader). Detailer znowu weźmie kilka stówek. Bez odnawiania powłoka nie dotrwa 2 lat. I teraz co po 2 latach. Powłoka częściowo już zeszła a częściowo nie. Zmyć jej się nie zmyje żadnym szamponem ani dekontaminatorem, czyli co - znowu pasta polerska itd....?

W sumie zabawa dla zamożnych pasjonatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam jedno, krótkie pytanie:

kto zwróci koszty takiej powłoki, jak będziecie sprzedawali auto?

 

W mojej ocenie taka powłoka UŁATWI sprzedaż. Ja na swojej przez 6 lat nigdy nie nakładałem żadnej powłoki, plastmalu ani innych środków. Po prostu myłem miękką gąbką. W okresie zimowym, czyli od listopada do marca auto nie było z zewnątrz myte wcale. Lakier wyglądał świetnie. Przed sprzedażą pojechałem na myjnię, kupiłem najdroższy program z woskami, pianami aktywnymi, cudami i auto się świeciło jak psu jajca. Nie było się o co przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dodatkowo przy jakiejś odpukać stłuczce i późniejszym lakierowaniu części auta cała "inwestycja" w powłokę idzie do piachu. Element z powłoką a element bez powłoki wyglądają odrobinę inaczej (połysk, głębia). Pytanie, jak sobie radzi lakiernik aby wyglądały tak samo. Nakłada powłokę ceramiczną na to co właśnie polakierował? Eeee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności