Skocz do zawartości

Instalalacja kamery cofania


markoni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj powróciłem z szpitala niestety nie będę widział prawym okiem toczyła  się batalia o odzyskanie  2 operacje  .Z jazdy autem nie mam zamiaru zrezygnować.Moja Monia ma niestety czujnik cofania aukustyczny który mi nie nie ułatwi cofanie bo mam wąski zakres widoczności rozmawiałem z doradcą serwisowym na ten temat i powiedział że mogą zabudować kamerę taką żebym widział z tyłu drogę a te linie też by były wskazane mam radio R300bt mokka x ENJOY B14NET. nie wiem czy warto u nich czy gdzie indziej czy stracę flex care mam jeszcze  2 lata na 100000km gdzie to się montuje czy na pulpit, szybę koszty są nieważne dla mnie, bo w domu nie będę siedział musi to być naprawdę kamera dla mnie a nie dodatkowy gadżet  proszę was naprawdę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie powinno wyświetlać radio, bo ma duży wyświetlacz. Nie trzeba nic montować oprócz kamery, wiązki o ile jest ta biedniejsza i programowania.

Jeśli jest jeszcze 2 lata gwarancji, to robiłbym to w ASO, bo mogą potem robić poważne problemy, a i tak i tak nie da się uniknąć programowania w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki tzn kamera będzie na pulpicie bo to radio jest małe czy to na jakiejś podstawce czy na szybie  bo mi powiedział że mają kilka modeli ale na miejscu porozmawiamy bo miałem w tym okresie mieć przegląd ale odroczyli do 2 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ArKos napisał:

Zaraz... w starszych modelach np. Insignia poliftowa, R300BT miało duży kolorowy wyświetlacz. Mokka X ma jakiś kilkuliniowy tekstowy? Bo zwątpiłem teraz.

 

 

Dokładnie tak Mokka X ma kilkuliniowy tekstowy, raczej tam nie wyświetlisz obrazu z kamery cofania, jeszcze jest wyjście lusterko wsteczne z monitorem, wyświetlacz 4,3-5 cali  wbudowany w lusterko i to może być jakieś tam rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w takiej sytuacji zleciłbym montaż w niezależnym warsztacie. Lusterko jako wyświetlacz, dodatkowa wiązka do tyłu do kamery i po zawodach. Można kupić kamerę montowaną zamiast lampki oświetlenia tablicy - część tej lampki zabiera kamera.

1_max.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś myślałem nad tym rozwiązaniem, tak zastanawiam się którędy przeprowadzić wiązkę od kamery do lusterka, na pewno klapa bagażnika, potem ta gumowa przelotka z klapy do dachu, ale co potem,  najlepiej byłoby nad podsufitką i do lusterka ale nie wiem, czy się da, a po drugie to nie wiem jak z gwarancją, chyba że przed przeglądem wymiana lusterka i tylnej lampki. Jednak na razie jestem n etapie przemyśleń, czy warto się za to brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ArKos napisał:

Lusterka się nie wymienia tylko nakłada drugie z wyświetlaczem.

Można oczywiście nałożyć, ale z tymi gumkami mocującymi wygląda średnio, są również montowane w miejscu oryginalnego z funkcja auto ściemniania  i to wygląda dużo lepiej, jeżeli będę  decydował to właśnie na coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności