Skocz do zawartości

Filtr oleju


Arni1877

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie dotyczące filtra oleju,chodzi mi głównie o zamiennik filtra nr GM25195785.Średnica zewnętrzna (61mm).Średnica wewnętrzna (41mm).Wysokość (101mm).Szukam zamiennika systemem UFI Z zaworkiem odpowietrzającym o tych parametrach.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: zmiana konstrukcji filtra

Dlaczego obecna wersja filtra różni się od poprzedniej?
Obecna wersja filtra OE 648/6 nie posiada zaworu by-pass. Poprzednia wersja filtra OE 648/6 ze względu na obowiązujący patent producenta filtra oryginalnego posiadała wbudowany w denku górnym zawór obejściowy, który łączył się z zaworem w korpusie silnika, bez wpływu na funkcjonowanie i parametry filtracji.

Dlaczego konstrukcja filtra OE 648/6 została zmieniona?
Zawór by-pass został usunięty, gdyż patent producenta filtra oryginalnego wygasł i można zastosować rozwiązanie konstrukcyjne filtra oryginalnego.

Czy filtr działa prawidłowo?
Zarówno poprzednia, jak i obecna wersja filtra OE 648/6 posiada tę samą funkcjonalność. Ciśnienie otwarcia zaworu wbudowanego w denko górne filtra było tak dobrane, aby nie miało wpływu na prawidłowy przepływ oleju. Nowa wersja filtra jest już w sprzedaży, jednak nadal na rynku można spotkać wersję z wbudowanym zaworkiem w denku górnym.1059-14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wiesław napisał:
Uwaga: zmiana konstrukcji filtra

Dlaczego obecna wersja filtra różni się od poprzedniej?
Obecna wersja filtra OE 648/6 nie posiada zaworu by-pass. Poprzednia wersja filtra OE 648/6 ze względu na obowiązujący patent producenta filtra oryginalnego posiadała wbudowany w denku górnym zawór obejściowy, który łączył się z zaworem w korpusie silnika, bez wpływu na funkcjonowanie i parametry filtracji.

Dlaczego konstrukcja filtra OE 648/6 została zmieniona?
Zawór by-pass został usunięty, gdyż patent producenta filtra oryginalnego wygasł i można zastosować rozwiązanie konstrukcyjne filtra oryginalnego.

Czy filtr działa prawidłowo?
Zarówno poprzednia, jak i obecna wersja filtra OE 648/6 posiada tę samą funkcjonalność. Ciśnienie otwarcia zaworu wbudowanego w denko górne filtra było tak dobrane, aby nie miało wpływu na prawidłowy przepływ oleju. Nowa wersja filtra jest już w sprzedaży, jednak nadal na rynku można spotkać wersję z wbudowanym zaworkiem w denku górnym.1059-14.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie można po prostu zakupić / założyć dokładnie  takli filtr jaki był zakładany ostatnio? Czy coś zmieniło tylko dlatego, że wypuszczono na rynek nowy typ filtra?

Ja jadę do mechanika na wymianę  ale wcześniej  podaję mu SMSem VIN mojego auta. Zakłada filtr z katalogu (mam nadzieję) 😁

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności