Skocz do zawartości

INSTRUKCJA WYMIANY ŻARNIKÓW D3S W OBU REFLEKTORACH KSENONOWYCH BEZ ICH DEMONTAŻU KROK PO KROKU


MOKKER

Rekomendowane odpowiedzi

INSTRUKCJA WYMIANY ŻARNIKÓW D3S W OBU REFLEKTORACH KSENONOWYCH BEZ ICH DEMONTAŻU KROK PO KROKU

 

NAJPIERW WYJĄĆ KLUCZ ZE STACYJKI I ODŁĄCZYĆ PRZEWODY MASĘ (-) I ZASILANIE (+) OD AKUMULATORA!!!

 

LAMPA PRAWA (STRONA PASAŻERA):

1. DEMONTAŻ RURY ZASYSANIA POWIETRZA DO KOMORY FILTRA POWIETRZA

2. DEMONTAŻ SKRZYNKI Z FILTREM POWIETRZA

3. DEMONTAŻ POKRYWY (DEKLA) LAMPY - 3 WKRĘTY

4. DEMONTAŻ STALOWEGO MOCOWANIA ŻARNIKA D3S - 2 WKRĘTY

5. DEMONTAŻ WTYCZKI ZASILANIA ŻARNIKA D3S

6. DEMONTAŻ ŻARNIKA D3S - PRZEKRĘCIĆ W LEWO I WYJĄĆ

 

MONTAŻ NOWEGO ŻARNIKA D3S I WSZYSTKIE CZYNNOŚCI W ODWROTNEJ KOLEJNOŚCI

 

LAMPA LEWA (STRONA KIEROWCY):

1. DEMONTAŻ RURY WLEWOWEJ PŁYNU DO ZBIORNIKA SPRYSKIWACZY SZYB I REFLEKTORÓW

2. POLUZOWANIE Z MOCOWAŃ SKRZYNKI BEZPIECZNIKÓW - 1 ŚRUBA I ZACZEPY PLASTIKOWE (POMOCNE ŚCIĄGACZE DO SPINEK TAPICERSKICH)

3. DEMONTAŻ AKUMULATORA

4. DEMONTAŻ POKRYWY (DEKLA) LAMPY - 3 WKRĘTY

5. DEMONTAŻ STALOWEGO MOCOWANIA ŻARNIKA D3S - 2 WKRĘTY

6. DEMONTAŻ WTYCZKI ZASILANIA ŻARNIKA D3S

7. DEMONTAŻ ŻARNIKA D3S - PRZEKRĘCIĆ W LEWO I WYJĄĆ

 

MONTAŻ NOWEGO ŻARNIKA D3S I WSZYSTKIE CZYNNOŚCI W ODWROTNEJ KOLEJNOŚCI

 

NA KOŃCU PODŁĄCZYĆ PRZEWODY MASĘ (-) I ZASILANIE (+) DO AKUMULATORA!!!

 

POWODZENIA  😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W elektryce nie ma znaczenia co jest podłączane jako pierwsze. To raz. Dwa - do wymiany żarnika nie ma konieczności odłączania akumulatora, to nie są poduszki powietrzne. Trzy - żeby płynął prąd, potrzebne sa dwa bieguny: + oraz -. Jeśli odłączy się którykolwiek, to już przynosi pożądany efekt i w jakikolwiek, nawet najdrobniejszy sposób, odłączenie drugiego bieguna nie zmienia kompletnie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychu_102

Teoretycznie nie ma znaczenia kolejność podłączenia akumulatora, a praktycznie już tak. To raz. Dwa kolega MOKKER opisał wymianę żarówek z odłączeniem akumulatora więc napisałem prawidłową kolejność podłączenia aku. Trzy - nie wiem poco ciągniesz ten wątek skoro nie rozumiesz dlaczego podłączamy pierwsze plus a potem minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, krzychu_102 napisał:

Teoretycznie nie ma znaczenia kolejność podłączenia akumulatora, a praktycznie już tak

Czekam na rozwinięcie tematu :) Jestem zaciekawiony.

 

44 minuty temu, krzychu_102 napisał:

nie wiem poco ciągniesz ten wątek skoro nie rozumiesz dlaczego podłączamy pierwsze plus a potem minus.

Kozaku. Naprawiam samochody od 30 lat i z tego żyję. Jak dotąd nie zdechłem z głodu, więc wychodzi na to, że coś tam wiem i coś tam umiem. Zaprezentowałeś raczej słaby start na forum, jeśli w trzecim napisanym poście już fikasz... Słabo jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychu_102

Jeśli naprawiasz samochody 30 lat i nie znasz podstaw to słabiutko.

Ja w przeciwieństwie do kolegi nie zjadłem wszystkich rozumów i wcale się nie wymądrzam napisałem tylko kolejność podłączenie akumulatora.

Więc dla wszystkich co próbują naprawiać swoje samochody i dla mechanika z 30 letnim stażem 🤣

odłączanie aku. - potem +

podłączanie aku + potem -

a to wszystko z bardzo banalnej przyczyny żeby przez przypadek nie zrobić zwarcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychu_102

Dokładnie tak Wiesiu - żeby zrobić zwarcie to musi spotkać się plus z minusem tylko że minus to wszystko metalowe w samochodzie i w wielu samochodach jest to naprawdę łatwo zrobić przypadkowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności