Skocz do zawartości

Olej silnikowy - dolewki


Gość mlodymat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

 

Powiedzcie mi, czy robiliście w swoich Mokkach dolewki oleju? Ja mam dziwną sytuację. Ponieważ po ostatniej awarii (http://mokkaforum.pl/topic/151-awaria-silnik-ch%C5%82odnica/) raz dolewałem 1l oleju przy przebiegu 14 000 km. Wczoraj ku mojemu zdziwieniu, gdy sprawdzałem stan oleju, zauważyłem, że jest minimum - przebieg, niecałe 16 000 km. Znów wszedł 1l oleju silnikowego. Czy w dieslu, poj. 1,7, automat, to normalne, że bierze tak olej? Czy może mieć to związek z awarią, która miała miejsce jakiś czas temu?

 

Z góry dziękuję za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli silnik został przegrzany, to może zabierać olej przez zakleszczone pierścienie tłokowe. Zapewne odeślą Cię z kwitkiem powołując się na fabryczną normę zużycia oleju, którą producent określił na 0,6l/1000km.

Moje B14NET przejechało 15.000km i na bagnecie wciąż niezmienny stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę, że zostaniesz odprawiony z kwitkiem.

Jak udowodnić, że za 2kkm spaliła 2 litry?

Fakt, że przekracza deklarowaną normę (bo 1l to nie 0,6l) to jedno, ale zastanawiam się jak udowodnić spalanie oleju.

Jest jedynie nadzieja, że w tym ASO są ludzie a nie ludziska i przychylnie spojrzą na problem, który najprawdopodobniej jest pokłosiem wcześniejszej awarii.

Spróbuj zareklamować usługę - że od czasu naprawy po awarii żre olej w ilości 1l/1000km i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie uwierzą, to każ im "zaplombować" wlew oleju... i potem sprawdzić w salonie (choć nigdy o tym nie słyszałem, ale jak nie będą chcieli uwierzyć na słowo...)

Sprawny silnik nie może spalać ok. 2L oleju na 2000 km..., tyle to nawet TSI nie spalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie na zuzycie oleju ma wplyw szybka jazda ekspresowka czy autostrada. U mnie wieksze zyzycie bylo po trasie. Pozniej dolewek juz nie mialem az do przegladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość kamil_balcerowski

40.000km na liczniku (przegląd przy 22.076km) i w tym czasie poziom oleju cały czas 3/4 bagnetu. Na wszelki wypadek litr pod podłogą bagażnika jest :) 1.4T jakby co :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być czujnym. Będąc w listopadzie na przeglądzie jeszcze raz zwróciłem uwagę serwisantom na sposób pomiaru oleju, przeprowadziliśmy wspólnie pomiary ich (niby instrukcyjną) i moją ( http://mokkaforum.pl/topic/37-pomiar-ilo%C5%9Bci-oleju-w-silniku-a16xer/) ... i zamilkli. Po krótkim namyśle stwierdzili tylko, że muszą się trzymać obowiązujących procedur, co mnie nie dziwi. Na boku, już prywatnie, rozmowa wyglądała deko inaczej, z której wynikało, że nie będącym przekonanym do mojej metody, co też mnie nie zdziwiło, przy jednoczesnym zachwianiu pewności do swojej. Była jeszcze rozmowa o ewentualnej kontrolce, jakby co  :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności