Skocz do zawartości

Mokka nie trzyma temperatury we wnetrzu!!


Pavvel81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Mokka 1.7 cdti 2014 automatyczna klima. Mam problem z ogrzewaniem, a mianowicie: we wnetrzu samochodu robi sie jak w piekarniku. Obnizenie temp o 1-2  stopinie obniza znaczaco temp wnetrza (robi sie poprostu zimno), ponowne zwiekszenie temp o 1-2 stopnie znowu mam jak w piekarniku. NIe ma znaczenia czy jest wlaczony automat czy manual. Moze ktos mial podobny problem. Za kazda odpowiedz z gory dziekuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aż tak skrajnych sytuacji żeby w kabinie było jak w piekarniku. Ale owszem zauważyłem. że moje auto ma problem z utrzymaniem temperatury. Przykładowo jest ustawione 20 st. i czuję że jest mi odrobinę za zimno. Przestawiam więc o 1 st w górę czyli na 21 st. Za chwilę robi mi się zdecydowanie za ciepło więc cofam na 20 st. Za chwilę znowu jest za zimno. Wygląda jakby automatyka starannie omijała tę temperaturę, którą ja chcę ustawić. Każdą inną osiągnie bez problemu ale tej konkretnej nie 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
W dniu 28.11.2021 o 19:43, vitoldo napisał:

Nie mam aż tak skrajnych sytuacji żeby w kabinie było jak w piekarniku. Ale owszem zauważyłem. że moje auto ma problem z utrzymaniem temperatury. Przykładowo jest ustawione 20 st. i czuję że jest mi odrobinę za zimno. Przestawiam więc o 1 st w górę czyli na 21 st. Za chwilę robi mi się zdecydowanie za ciepło więc cofam na 20 st. Za chwilę znowu jest za zimno. Wygląda jakby automatyka starannie omijała tę temperaturę, którą ja chcę ustawić. Każdą inną osiągnie bez problemu ale tej konkretnej nie 😆

to samo auto,mam dokładnie tak samo.

Vitoldo,czy pokonałeś ten problem?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2021 o 19:51, ArKos napisał:

Albo klapka sterowania nawiewu z nagrzewnicy się przycina, albo czujnik temp wnętrza podaje pierdoły.

Mam to samo.Czy sam znajdę tą klapkę nawiewu bez rozbierania całej deski rozdzielczej? pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.11.2022 o 12:22, Jerry609 napisał:

to samo auto,mam dokładnie tak samo.

Vitoldo,czy pokonałeś ten problem?

pozdr

Nie pokonałem problemu. Wiem tylko, że gdy ustawię AC na full auto, to sytuacja diametralnie się zmienia. Ale nic mi po tym bo w tym trybie klima od razu dmucha mi w twarz ciepłym powietrzem. Ja wyłączam nadmuch na twarz i włączam nadmuch na szybę więc od razu wyłącza się tryb Auto i apiat' od nowa jest wahanie temperatury.
Mokka wie lepiej ode mnie, że "lubię" nadmuch strumienia ciepłego powietrza prosto w oczy albo "lubię" wahania temperatury 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ratuję się wyborem funkcji AUTO.Wtedy jest ok. Irytujące dmuchanie w twarz zmniejszam odcinając powietrze pokrętłem mechanicznym na kratce przedniej.

Próbowałem znalezc rozwiązanie ,ale jak dotąd bez skutku.Znalazłem czujnik temperatury powietrza (nr 21 na specyfikacji) po lewej stronie kolumny środkowej,ale sprawdzony miernikiem termistor wygląda on na ok.

Kolumna z klapkami,silnikami wygląda jak nowa.Klapka obiegu wewnętrznego jest widoczna nad filtrem kabinowym i działa.

Mam też interface Vgate Icar Pro z programami SDProg,Car Scanner i OPL Monitor,ale żaden z nich nie sprawdza i nie znajduje uszkodzeń w elementach klimatyzacji/nadmuchu. Może jakiś inny program to potrafi.

Na razie przyglądam się sprawie.Vitoldo,daj znać gdybyś rozwiązał problem,to samo ja zrobię.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności