Skocz do zawartości

Gryzonie a przewody gumowe


kowalio

Rekomendowane odpowiedzi

Powracająca sprawa gryzoni,zabezpieczajcie komorę silnika przed gryzoniami.Wczoraj mojemu koledze kuna wyszarpała wygłuszenie silnika+jakieś przewody auto Peugeot 2letnie.Nie odpaliło przyjechała laweta i do serwisu.oczywiście poinformowałem go o kunach i kostkach domestos a auto stawia koło śmietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak macie psa wyczeszcie mu sierść włóżcie do jakiegoś woreczka i pod maskę, będziecie mieć spokój z kunami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak strzyżony to chyba ma włos i na pewno jeszcze kąpany ;)

Taki podwórkowy, przesiąknięty wiatrem i własnym łojem ma najlepszą sierść do odstraszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radar22

Mi już kuna pogryzła 3 razy węże. 

Raz wąż od nagrzewnicy i powietrza, później wąż od chłodnicy do silnika

I trzeci raz wąż powietrza (ten sam jedynie zaklejony) i nowo wymieniony wąż od chłodnicy do silnika.

 

Nie pomogła sierść, specjalny spray na kuny, domestos... nic

 

Aktualnie wiem że ta paskuda nie lubi taśmy na gada (szarej). Nią zakleiłem nie pogryzione węże, dodatkowo dodałem miejscami trytytkę z klującymi końcówka mi i łudzę się że pomoże... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest jedna, jak zwierzak już był w gościnie pod maska to pozostawił swój zapach

i po nim będzie często wracał, dlatego zawsze jest zalecane (inne fora moto) spryskanie

zaraz po zakupie przegrody silnika, nadkola środkiem przeciw kunom i podobnym zwierzakom ( np. Stop Marten, Arox)

Jak już szkodnik był to późniejsze odstraszanie jest bardzo utrudnione. Lepiej wydać 20-30 zł na srodek niż potem 500-1000 zł na naprawę.

Nie wspomnę o zagrożeniu spowodowania wypadku bo kto wie co tam szkodnik nadgryzł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego? Zakupiłem i "zamontowałem" pod maską. Też jakaś zaraza mi pod maskę wchodzi. Podejżewam że kot... Ale nie jestem w 100% pewien.

Ten specyfik bazuje na sierści psa i jakimś dodatku zapachowym.

post-499-0-89490500-1494965188_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Tomek 1.4 turbo 173 km

stary temat, najbardziej skuteczna jest kostka domestosa o zapachu morskim i dodatkowo wysmarować przewody i części silnika preparatem jak niżej,

 

pamiętajcie tylko że kostki zmieniamy przynajmniej 2 razy w roku,

ja nie zmieniłem i przyniosła mi jakiegoś kotleta ze śmietnika, miałem na pokrywie silnika ;)

 

a teraz ja mam spokój a sąsiedzi się martwią ;)

post-604-0-30588900-1504806653_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności