Skocz do zawartości

Cos podobnego do mokki


osman71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem gdzie napisac, czy to wlasciwy dzial, jesli zle to sorry. Chodzi mi o to, jaki samochod wg Was jest podobny mokki pod wzgledem wymiarow, miejsca w srodku itp. Pytam bo zastanawiam sie nad zmiana na cos innego. Wymiarowo moze byc max 20cm dluzsze, cenowo do ok.110tys. Dzieki za odpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądek podpowiada grupę VAG, co miałem okazję uczynić 2 lata temu.

Karoq większy od Mokki, ale Kamiq jest bardzo zbliżony do niej. Za okolice 100k masz wersję Sportline - naprawdę fajnie wyposażona i rzucająca się w oczy urodą dawaną przez czarne dodatki - felgi, grill, lusterka itp. Mam Karoq Sportline, robi robotę fest. No ale cennikowo wyżej, choć do tej kwoty spokojnie kupisz.

Silnik Skody 3 cylindrowy turbo - plusem jest zużycie paliwa, córka w Fabii robi na mieście do 6 litrów. Jedzie w sumie fajnie. Jeśli bardziej stawiasz na ciszę, kulturę pracy i osiągi, to bezapelacyjnie 1,5 TSI. Rewelacyjny silnik, w mieście jestem w stanie spalać 7l ale wygar ma naprawdę fajny. Karoq o wadze 1,5 tony robi 8,4s do setki. W Kamiq będzie zdecydowanie lepiej bo lżejsze.

Ja ze swojego Karoq jestem bardziej zadowolony niż z Mokki - mniej się jebie (tfu tfu!), zdecydowanie lepiej jedzie, mniej pali i większe/wygodniejsze.

Można zobaczyć też u Seata (Ateca czy Arona) ale dla mnie Seat jest po prostu brzydki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no daj spokój z tą nową Mokką... Macałem to, niewiele się różni jakością od Crosslanda, czyli delikatnie mówiąc dno.

Skoda szału nie robi, ale jest bardzo poprawna stylistycznie i materiały nie są złe. Fabia jako auto niskobudżetowe nie jest zła w środku porównując do dobrze wyposażonego Karoq. Kamiq ma wnętrze takie jak Scala praktycznie. Dobrze to wygląda.

Podjedź do salonu Skody i pomacaj Kamiq. Dla mnie fajne, myślę że Mokka przegrywa. No i jak dla mnie nowa Mokka ma we wnętrzu więcej twardego plastiku.

 

z24996359V,Skoda-Kamiq.jpg

 

Co do silników...

Puretech nadal ma problem z paskami rozrządu. Zarzekano się, że problem został rozwiązany, ale to kłamstwo.

Nadał paski się łuszczą i niszczą silnik. Nie dalej jak tydzień temu przyjechał do warsztatu mojego serdecznego kolegi Crossland właśnie z tym silnikiem. Żarzyła się kontrolka ciśnienia oleju. Po zdjęciu miski olejowej smok zatkany gumą z paska rozrządu. Ciśnienie oleju na jałowym 0,6 bara czyli kilkukrotnie niższe od pożądanego. Kumpel się nie podjął roboty tego silnika i odesłał klienta. Puretech to mina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem ci ArKos...ta skoda kamiq to niestety nie to. Bylem dzisiaj zobaczyc, pomacac. To jest duzo nizsze wsiadanie niz do mokki, a na tym mi zalezy ze wzg na kregoslup, dlatego m.in zmienilem Rapida na Mokke. Moze i fajne auto ale nie to co szukam. Obok byl karoq, to tak tylko cenowo odpada. Bede powoli zwiedzal i ogladal kolejne marki. Jeszcze wspomne o tym silniku co pisales. Mam kumpla ktory jezdzi firmowymi berlingo wlasnie 1.2 i powiem Ci ze nikt ich nie oszczadza bo wiadomo firmowe, a przebiegi juz grubo ponad 100tys i nic sie nie dzieje, tylko systematyczna wymiana oleju i normalne eksploatacyjne naprawy. Podobno od 2019 roku te paski sa juz inne. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj na kolejnej wycieczce, tym razem do VW. Powiem szczerze ze calkiem fajny jest T-roc, ale $$ masakra. Za to zdziwilem sie pozytywnie vw t cross. Autko niewielkie, ale bardzo wygodne. Bylem z synem, ma 193cm i spokojnie za mna usiadl i jeszcze mial sporo miejsca na nogi. Tylko ta roznica wykonania, materialow w srodku...T roc duzo lepszy pod tym wzgledem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności