Skocz do zawartości

Mokka "bobo" Active


fsw

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przyszły chlapacze, będzie co robić w weekend  :)  

Oprócz tego, będąc na zakupach, jakieś pierzaste tak ofajdało "bobo", że wyglądał jak dalmatyńczyk, tyle że kolorki odwrócone, ale to chyba :rolleyes: na szczęście.

Po ilości mogę sądzić że boćkowe ... bo rażenie okrutne, sąsiednie na parkingu też oberwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły chlapacze, będzie co robić w weekend  :)  

 

Phi... odkręcić kilka śrubeczek i je przykręcić, wywiercić 2 dziurki... z browarkiem z pół godziny schodzi :)

Fajna i prosta robótka. Mam nadzieję, że kupiłeś oryginalne chlapacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej zapewniają i wyglądają na oryginalne, ale ...  :rolleyes:

http://allegro.pl/opel-mokka-chlapacze-przednie-oryginal-nowe-i5173646533.html

http://allegro.pl/opel-mokka-chlapacze-tylne-oryginal-nowe-i5181796608.html

... nie wiem czemu tak komplikują, i przy zakładaniu tylnych wskazują potrzebę demontażu koła, przecież można bez.

 

... wywiercić 2 dziurki... z browarkiem   :)

Ha ha, Arku, 4 dziurki, czyli dwa browarki  :D , tyle że prawy tylny od spodu nie jest przykręcany, jak pozostałe trzy, tylko nitowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zamontować bez zdejmowania koła, ale jest to trochę niewygodne. Jak montowałem u siebie, to też zwaliłem kółka i tak naprawdę bez kół idzie 2 razy szybciej - nic nie przeszkadza.

Tylne dawałem na plastikowe kołki, nic nie nitowałem. One tak trzymają, że jak ruszasz chlapaczem, to cały zderzak łazi... nie ma potrzeby nitowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, szczególnie za ten pomysł zamiast nitowania.

Można zamontować bez zdejmowania koła, ale jest to trochę niewygodne. 

Dziś z rańca "przyglebiłem" sobie w garażu i popatrzyłem jak to wygląda z perspektywy mrówki  ;)

Hm, limbusem z "gwiazdką" dwa wkręty szybciej pójdą, niż dodatkowych 5 śrub w kole, no i nawet nie będę musiał podnosić "bobo" żeby wiercić, ciasno, ale się da :)

Jeszcze raz przetrzepałem karton z chlapaczami i nigdzie nie znalazłem ... browarka  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj serce lekko zabolało.

Opel kontra Opel, czyli Mokka kontra Corsa B.

I tylko refleksowi żony zakończyło się dla nas prawie bezszkodowo, dla Corsy trudno powiedzieć, bo tyle miał świeżych i starszych  "blizn" na tyłku (właściciel: wiek 70 +).

Zatrzymałem się na chwilę mając po prawej parking, z którego po około 10 sekundach zaczął cofać ów szkudnik. I tylko to, że żona zaczęła walić w dach tamtego, skończyło się na małym odprysku (1 cm x 0,5 cm), chociaż część nadwozia, obwiedziona przerywaną linią została wciśnięta około 2 cm, ale ... wróciła na swoje miejsce. Centymetr w lewo i już tak dobrze na pewno by nie było - blacha nie lubi wracać.

Nie ma co ukrywać, ciśnionko lekko skoczyło, ale połowica stwierdziła: Misiek, to tylko samochód, rozwali się, to kupimy następny.

Nie ma jak siła argumentów, od razu lżej na sercu. Teraz pozostało kupić zaprawkę i bęc  :)

 

Zdjęcie zbrodni http://www.mojalbum.com.pl/Zdjecie-6N6OHIWZ-D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności