Skocz do zawartości

Dokładna data produkcji


Gość Martiness

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tolerowanie LPG to NIE JEST kwestia hydrauliki zaworów tylko głowicy, a konkretnie gniazd zaworowych. Jeśli będą NIEUTWARDZONE to żadna hydraulika ani wtrysk nie pomoże. Po czasie na 100% zacznie domagać się kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że hydraulika zaworów wpływa na tolerancję LPG. Wymieniłem to jako zaletę silnika, ponieważ takich konstrukcji jest coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem nowym posiadaczem Mokki z 2018r.

Niestety przy próbie zdekodowania VIN na http://opelvindekoder.pl/ dostaję informację zwrotną:
"Sprawdź poprawność nr VIN lub podany nr nie jest pojazdem marki Opel."

 

Pomoże ktoś zdekodować mój VIN?

Oto  on: W0VJD7E80KBxxxxxx

 

Chodzi mi zwłaszcza o dokładną datę produkcji, jak i kod silnika czy skrzyni biegów.

Skrzyni, bo nie wiem, czy w tej mojej też trzeba w miarę szybko zmienić olej, jak zalecano w kilku wątkach na forum?

A chciałbym naprawdę moją Mokką pojeździć przynajmniej z dekadę, albo i dwie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko.

opelvindekoder.pl nie obejmuje nowszych samochodów.

Są pewne wskazówki na stronie https://dixi-car.pl/vin.htm, ale nie dotyczą Mokki, szczególnie Mokki X.

Na www Dixi-car znalazłem nie tak dawno temu inną informację dotyczącą VIN Mokki właśnie, ale teraz już tego nie znajduję - pewnie została zdjęta.

W ostatnich miesiącach grzebałem w tym temacie po internecie, ale nic sensownego nie znalazłem - chodzi o nowe Mokki.

Pozostaje skorzystać z usług serwisu ASO.

Można też wysłać zapytanie do Opla (kontakt podany na opel.pl). Odpowiadają sprawnie, ale czy będą chcieli rozkodować VIN.

Pisałem do nich niedawno w innej sprawie i w odpowiedzi otrzymałem m. in. informację o przeglądzie serwisowym zawierającą model silnika i typ skrzyni (tu był poważny błąd, który wyprostowali po zwróceniu uwagi).

Samochód jest nowy więc można też próbować uzyskać informacje od dilera, który go sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie zauważyłem, że w serwisie MyOpel nastąpiły zmiany. Pojawiły się podstawowe informacje o samochodzie (np. informacja o silniku, skrzyni i szereg innych), ale ciągle nie jest to pełna szczegółowa informacja. Jest też info o gwarancji i pakiecie FlexCare.

Niestety znalazłem też błędy. Jest Mokka Cosmo, a mam Mokkę Elite. Jest rok produkcji 2019, a mam 2018. Podważa to wiarygodność pozostałych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności