Skocz do zawartości

Ciśnienie w oponach.


Gość santorini74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Uważam, że kilka razy pisać o instrukcji obsługi to za dużo. To nie jest kawałek makulatury, tylko książka, która odpowiada na 99% wątpliwości.

W tym temacie

http://mokkaforum.pl/topic/32-zmiana-opon-na-letnie-a-czujniki-ci%C5%9Bnienia/page-10

pisałem ostatnio nie pamiętam który raz:

Instrukcja obsługi, strona 203...

https://www.opel.pl/...5_my15_5_pl.pdf

Czytajcie żesz instrukcję. Nie dają jej do auta dla jaj. 99% wątpliwości rozwiewa przeczytanie treści i człowiek ani się nie denerwuje, że coś jest nie tak, ani nie ma zagwozdki co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość macjan2016

Po zmniejszeniu ciśnienia w oponach należy przy pomocy manetki z lewej strony ustawić odpowiednie parametry w komputerze pokładowym. Jest kilka wersji kompa, u mnie jest midrange więc odpowiedni parametr do tego ciśnienia to "load tire" na "lo". W innej wersji kompa będzie to "comfort". Nie trzeba jechać do serwisu przecież czujniki pozostają na swoich miejscach, a to co przesyłają do kompa pokładowego jest porównywane właśnie z tymi parametrami o których pisałem. Można eksperymentować niczego nie popsujecie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Jestem po wymianie opon z zimówek na letnie ,Żonka rano była w Salonie : wymiana opon + kalibracja czujników + (prawdopodobnie) ciężarek = 100 zł. (po dogadaniu ze znajomym Sprzedawcą ,oficjalnie miało to kosztować - 100 zł wymiana + 35 - kalibracja) .

 

Felgi alumy 17'' , wyjechaliśmy z Salonu (2,5 miesiąca temu) na zimówkach z 2,2  teraz  prosiłem (po przeczytaniu tego Tematu) o napompowanie letnich opon do 2,5 atm i ciekawy byłem Jej reakcji ;) ...

Jej opinia po pierwszej jeździe na nowych letnich oponach - "trochę dziwnie ... w pewnym momencie pomyślałam czy dobrze dokręcili koła" ..

Ja też tak miałem po wymianach opon w poprzednich autach ,jestem ciekaw czy jej opinia spowodowana jest różnicą w oponach letnich i zimowych czy zmianą ciśnienia  "aż" o 0,3 atm  :)

 

Sam sprawdzę wieczorem w drodze do Pracy - zobaczymy moje odczucia !

 

Przy okazji moje pytanie ,widzę że ostatnie posty były rok temu - na jakich ciśnieniach obecnie jeździcie (opony letnie ,17'') zwłaszcza ciekawi mnie odpowiedź ArKosa (podobnie ,głównie - jazda miejska ,krótkie odcinki ,sam bez pasażerów)  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zszedłem do samochodu sprawdzić z ciekawości ustawienia ,nośność - Lekka ..

Ciśnienie w przednich - 2,4 ,tylne 2,33 , pojeżdżę - wypróbuję .

 

Czy według Was warto podjechać pod stację i wyrównać (dopompować) ciśnienie w oponach ,ewentualnie dopompować do 2,5 tak jak wstępnie chciałem ?

Jak się mają wskazania przy pompowaniu na stacjach do wskazań autentycznych (pompowanie w Serwisie ?)  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności