Skocz do zawartości

Ciśnienie w oponach.


Gość santorini74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wszystko zależy od kompresora ten co jest używany na stacjach jest  na ogół rozkalibrowany i to w dziesiątych st.atm.wszystko w rękach konserwatora.Jak masz swój np.. elektryczny to warto porównać będąc u wulkanizatora.Mój oponiarz kalibrując koła przyrządem wiedział jakie mam aktualne ciśnienie, a potem zapiąłem mój.Jest różnica mała ale da się tym pompować.Najlepszy azot ,dużo pisze na temat otwierając w goglach pompowanie kół azotem ale do tej czynności jest specjalna maszynka która wyciągnie tzw,powietrze i wtłoczy azot,ale to moje zdanie może się mylę.A co będzie jak trzeba przewieść worek ziemniaków i 4 osoby to Monie trzeba dopompować. Nie warto zawracać sobie głowy ciśnieniem  dałem sobie spokój bo codziennie jest inne tak i jak które nas otacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Przepraszam, że odkopuję temat i pytam o to co już było 500 razy wałkowane, ale nie potrafię sobie poradzić z resetem ciśnienia opon.

Po zmianie opon na zimowe zamiast wartości komputer wyświetla mi kreseczki ( --- ) i świeci kontrolka (żółta opona). Napompowałem opony do wartości 240/250 ale nie wiem jak zresetować ustawiania.

Nigdzie nie widzę opcji  ECO/COMFORT/FULL LOAD. 

Mógłbym prosić o pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dalik napisał:

Przepraszam, że odkopuję temat i pytam o to co już było 500 razy wałkowane, ale nie potrafię sobie poradzić z resetem ciśnienia opon.

Po zmianie opon na zimowe zamiast wartości komputer wyświetla mi kreseczki ( --- ) i świeci kontrolka (żółta opona). Napompowałem opony do wartości 240/250 ale nie wiem jak zresetować ustawiania.

Nigdzie nie widzę opcji  ECO/COMFORT/FULL LOAD. 

Mógłbym prosić o pomoc ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki w kołach trzeba skalibrować poczytaj instrukcje  tam dokładnie pisze co robić  wartości ci teraz  nie pokaże jeśli nie ma kalibracji jak masz przyrząd to sam a jak nie to ASO lub wulkanizator jeśli do Opla ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, markoni napisał:

Czujniki w kołach trzeba skalibrować poczytaj instrukcje  tam dokładnie pisze co robić  wartości ci teraz  nie pokaże jeśli nie ma kalibracji jak masz przyrząd to sam a jak nie to ASO lub wulkanizator jeśli do Opla ma

 

Dziękuję za odpowiedź

Czyli bez przyrządu tego nie zrobię ?

Chodzi o tą procedurę co w załączniku ?

 

 

Zrzut ekranu 2023-11-29 144609.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dalik napisał:

 

Dziękuję za odpowiedź

Czyli bez przyrządu tego nie zrobię ?

Chodzi o tą procedurę co w załączniku ?

 

 

Zrzut ekranu 2023-11-29 144609.png

Tak kolego ja kupiłem taki przyrząd jest on do Opla i Forda i zwrócił mi się finansowo bateria 9v a w ASO 100 na dzień dobry 2x w roku . Kalibrację zrobić jak w instrukcji jest to dobre w aucie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności