Skocz do zawartości

Odpalanie


Gość jartur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dawno mnie nie było.

Przez ten czas co się nie odzywałem działałem w temacie rozrusznika I świateł. Rozrusznik dałem  ok dwa tygodnie temu do mechanika rozebrał coś poprawił (nie wziął kasy gdyż nie był pewny swojej roboty) bo nie miał jakieś części (nie wiem jakiej) na razie nic się nie dzieje, powiedział że jeżeli jeszcze raz zacznie wariować to posiedzi nad tym. Drugi temat świateł jest bardziej skomplikowany. Oddałem najpierw do elektryka samochodowego, rozebrał coś przesmarował, stwierdził że raczej to nic nie pomorze bo lampa jest tak zbudowana że nie może jej naprawić i najprawdopodobniej trzeba będzie wymienić całą lampę. Zacząłem czytać dalej w necie i natrafiłem na serwis lamp xenon-serwis w Luboniu (solidna firma) umówiłem się na wizytę (musiałem trochę poczekać prawie dwa tygodnie, tyle mają roboty) dzisiaj byłem (tj 14.11.2016) powyjmował lampy na stanowisko testowe, okazało się że obie lampy są dobre, działały, następnie ma swoją lampę sprawną  i podłączył do samochodu. Efektem tego było tak samo jak z moimi lampami. Przyjrzał się dale i zbadał że lampa nie dostaje napięcia jakiego powinna dostać, z pomiarów wyszło że na lampę podaję napięcie 8V a nie 12V sprawdził jeszcze połączenia kabli wszystko ok. Niestety dalej się nie zna (robi tylko lampy) ale zasugerował jakiś moduł główny lub coś innego. Wracam do swojego elektryka, bo mu zasugerowałem lampę a teraz mam inne wieści i próbuję dalej, jeżeli nic nie wskóra pozostaje mi ASO, chyba że ktoś z forumowiczów miał taki przypadek   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, a co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Przy przekręceniu kluczyka celem zapłonu rozrusznik kręci ale nie łapie puszczam kluczyk od razu a on dalej kręci i nie łapie dopiero muszę wyjąc całkiem kluczyk ze stacyjki to wtedy uspokaja się wszystko. trwa to sekund może dwie trzy. Stało się to juz dwa razy od nowości.  Po drugiej próbie  już odpala normalnie. Reszta funkcji ok. Dodam iz auto z salonu mam od XII 2016r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam Admina oraz Szanownych forumowiczów. Jestem (od nowości) właścicielem, będącej jeszcze na gwarancji, Mokki 2016 r. z silnikiem 1,4 T i przebiegiem 16k km. Postanowiłem zwrócić się na tym forum o pomoc w związku z usterką występującą w moim aucie. Otóż chodzi o zgrzyt trwający ok. 1 sekundy, który pojawia się zaraz po odpaleniu silnika - puszczeniu kluczyka w stacyjce (tak jakby coś się nie rozłączało w rozruszniku, nie wiem nie znam się). Pierwsze pytanie co może być przyczyną tego nieprzyjemnego dźwięku oraz drugie pytanie jak nie dać się zbyć w serwisie wypowiedziom w rodzaju "ten typ tak ma itp". Otóż Wymieniony zgrzyt pojawił się tej zimy i pojawia się po dłuższym postoju, przy pierwszym odpaleniu samochodu i to w temperaturach minusowych ( -10 i niżej). Po prostu chcę być troszkę mądrzejszy podjeżdżając do Serwisu Opla. Aha jeszcze jedno. Nagrałem komórką filmiki w formacie MP4 zarówno z wnętrza pojazdu, jak i spod pokrywy silnika. Wrzucam linki tak jak potrafię, jak coś nie tak poprawcie mnie. Pomożecie mi ogarnąć ten cały temat. W ten czwartek jadę do ASO. Pozdrawiam.

https://www.youtube.com/watch?v=qwsO1fYH1L8

https://www.youtube.com/watch?v=QZEDKNs9cjc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o zgrzyt trwający ok. 1 sekundy, który pojawia się zaraz po odpaleniu silnika

 

Była kampania na wadliwe koła dwumasowe, emitujące metaliczne odgłosy przy rozruchu. Do sprawdzenia rozrusznik + dwumasa.

 

 

Ponadto na drugim filmie słyszę pod sam koniec metaliczne pobrzękiwanie. Miałem taki przypadek z podobnym dźwiękiem - klapka turbiny latała i hałasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ArKos za szybką reakcję. Dopiero wróciłem z roboty. Czyli co radzisz mówić konkretnie fachowcom z ASO, żeby mnie nie zbyli. Jak wcześniej pisałem nie znam się na tych rzeczach. A przypominam, że zgrzyt nie występuje za każdym razem, więc jak mam im to zaprezentować - udowodnić. I dodatkowo dobiłeś mnie tym: "Ponadto na drugim filmie słyszę pod sam koniec metaliczne pobrzękiwanie. Miałem taki przypadek z podobnym dźwiękiem - klapka turbiny latała i hałasowała". To moja pierwsza naprawa w ASO. Jak mam z nimi gadać? Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarzowi też mówisz, jak ma Cię wyleczyć?

 

Oj niektórym lekarzom trzeba mówić.Ja po zawale a sku...syn dał mi leki które uszkadzają serce .jak zwróciłem mu uwagę to do mnie z ryjem .Dostał zjeby to zaraz gówniarz że się pomylił w lekach i przeprosił.

ps.Arek nie w temacie to jak coś to usuń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności