Skocz do zawartości

skrzypienie / trzeszczenie i inne dziwne dzwieki


Gość _MJ_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Jak wygląda sprawa w Mokkach z dźwiękami z plastików po 10, 20, 100 tys km? Dobrze poskładane czy raczej średnio? Na jazdach testowych to nie wychodzi bo jeździ się praktycznie nowym autem. Jak wygląda Wasze porównanie do innych aut jakimi jeździliście? Wg mnie Hondy trzeszczą najmniej ale dopłata do hrv to dobre 10-15 tysięcy w porównaniu do mokki. 

 

Ma ktoś już na forum X? Jak wrażenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie trzeszczy, chyba że spełnione są jednocześnie dwa warunki, tzn. temperatura wewnątrz jest poniżej 6-7 *C i  jadę po drodze, w której od lat dziura łatana jest dziurą, czyli coś na podobieństwo asfaltowego bruku lub drogą brukowaną.

 

Tym popiskującym z cicha "skrzypidłem" jest chromowany pierścień obrotomierza, po szturchnięciu milknie  :) 

Tylko tyle i aż tyle  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już tak różowo nie jest. Coś piszczy przy zmianie biegu - serwis nie może sobie poradzić. Niby pedały niby smaruja mija tydzień znowu piszczy. Teraz zaczyna mi Piszczec nawiew :/ plastiki za to nie skrzypia. Przebieg 51000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 27000 i brzęczy coś w prawych przednich drzwiach, na słuch to z przodu drzwi blisko małej szybki. To brzęczenie występuje przy jeździe po takiej delikatnie nierównej nawierzchni. Sprawa zgłoszona w serwisie na przeglądzie po dwóch latach. Stwierdzili, że to niemożliwe bo drzwi są w środku wytłumione. Jazda testowa i oczywiście jak na złość nic nie zabrzęczało. Pukałem osobistycznie w różne elementy ( czytałem wcześniej , że czasami lata przegródka pomiędzy tą dużą szybą a tą małą ) i nic. Może jak się zrobi cieplej to zdecyduję się na zdjęcie poszycia drzwi.

Z dodatkowych dźwięków to piszczenie hamulców przy cofaniu, czyszczenie na serwisie pomaga na około miesiąc. Ostatnio zaczęło skrzypieć coś przy kierownicy przy ostrym skręcaniu w lewo przy niskiej prędkości. No i oczywiście mnóstwo innych dodatkowych dźwięków które " ten typ tak ma " -  stuki przy zmianie biegów ( 1,2 i czasami 3 ), pracujące dodatkowe silniczki, dodatkowe szumy, okresowe syczenie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w oplu. Nie zdziwiłem się. U mnie silnik wentylatora do wymiany. Na całe szczęście gwarancja 5 lat. Dlaczego się nie zdziwiłem? W 2010 roku kupiłem astre i w 2012 po 2 miesiącach po gwarancji to samo. Piszczy wentylator. Wtedy musiałem zapłacić. Teraz dzięki gwarancji się nie martwię. Takie ustrojstwo robią żeby po 2 latach się zepsuło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności