Skocz do zawartości

Tylne siedzenie


markoni

Rekomendowane odpowiedzi

witam, proszę o poradę z powodu transportu długiego elementu musiałem zrobić podłogę z tylnego szerokiego siedzenia  i wyjąłem zagłówek bo z doświadczenia jak bym nie wyjął to są na nim wgniecenia od siedziska i stało się pas środkowy zablokował tak że nie idzie go wyciągnąć.Dłubałem przy nim długo i bez skutku,Oparcie rozłożone a ja bezradny.Jak bym miał pilnie kogoś przewieżć  to chyba bym pas uciął.. Jaki jest knif aby to naprawić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnąć mocno zablokowaną taśmę pasa bezpieczeństwa, a następnie zwolnić ją. Mocne pociągnięcie wydobywa niewielką część taśmy ze zwijacza, co z kolei umożliwia wystąpienie niewielkiego zwinięcia taśmy po jej zwolnieniu. To jest wszystko czego potrzeba do zwolnienia mechanizmu blokującego. Pas bezpieczeństwa będzie wówczas działał prawidłowo.

W przypadkach gdy mechanizm blokujący nie ulegnie zwolnieniu, należy udać się do ASO celem wymiany pasa barkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wyjazd do Limanowej będę próbował na miejscu ,ale tak czyniłem mocno pociągnąłem i potem lekko wpuszczałem i  lekko ciągnąłem i nic jak na miejscu tego nie opanuję to w poniedziałek dzwonię do serwisu na Tarnogórską Ale jaja dobrze że jadę w dwójkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam po co wyciągać zagłówek, Ja "bagażówkę" z moni robię kilka razy w roku i w niczym one nie przeszkadzają, nic nie gniotą. Przy rozkładaniu oparć mają być wciśnięte do końca i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sapcio2

Też się zastanawiam po co wyciągać zagłówek,

Nie chce mi się sprawdzać, ale jeżeli ktoś ma długie nogi i siedzenie cofnięte do tyłu to zagłówek przy złożeniu tylnej kanapy będzie chyba przeszkadzał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Sapcio mam fotel cofnięty na tyle aby kolanami nie walić w kierownicę wiem że są tacy kierowcy że są prawie przy szybie bo lepiej widzą drogę. wcześniej nie wyjmowałem i na zagłówku były wgniecenia od kanapy.Jak ma być podłoga to ma być i to równa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile macie długości? :)

Przy moim 177 siedzenie mam odsunięte tak, że ręce na kierowniku za dziesięć druga mam prawie wyprostowane i składanie tylnych kanap nie sprawia problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i opanowane przez Arka.Mechanizm zwijania pasa dobry,przyczyna która kiedyś występowała w tych pasach to można tak powiedzieć błaha.Powinien być zainstalowany plastykowy ogranicznik  żeby w momencie rozłożenia oparcia był pewien luz na pasie.Jest zamówiony.Kiedyś trwała kampania naprawcza odnośnie tego typu pasa  Zagłówki można wyjmować bo w razie jakiegoś transportu trzeba swobodnie regulować fotel tzn wysokość i pochylenie oparcia.   A tak ogólnie to obsługa profesjonalna aż miło jechać :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności