Skocz do zawartości

Garażowanie samochodu z LPG


Gość leszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leszczyk

Rzucam temat, zasieję wątpliwości ?

 

Panowie, temat garażowania samochodu z LPG, szczególnie w garażu przy domu, czy pod domem.

Garażować czy nie, mieć obawy, że zawór puści, wszak instalacja to urządzenie, które może zawieść.

Kupić nowe auto z LPG i trzymać na zewnątrz gdy jest garaż?

 

L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja.

Jeśli w drzwiach są na dole otwory a gdzieś na ścianie wysoko wywietrznik, to można spać spokojnie. Optymalną sytuacją jest czerpnia umieszczona nisko i wywiew również nisko, bo propan osiada na dole - nie unosi się do góry. Jeśli miałbyś kanał i wyciek gazu, to najwięcej LPG zgromadziłoby się właśnie w kanale.

Z tego względu zabraniają wjazdu do parkingów podziemnych w galeriach - nie mają wentylacji wymaganej do LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nawet nie pomyślałem o tym .Auto stoi pod blokiem bo do garażu mam ok 1,5 km i mi sie nie chce mi się chodzić . Z drugiej strony tyle ludzi trzyma auta z LPG w garażu i jakoś nie słychać że się źle to skończyło , ale coś jest na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam jeden przypadek. Rząd betonowych garaży, stary Polonez, dwa szwagry "mechaniki" sami wymieniali butlę, bo legalizacja wyszła. Wszystko poszło gładko. Na drugi dzień jeden szwagier poszedł po auto, bo do roboty trza jechać. Otwarł drzwi, zapalił światło i razem z uchyloną częścią bramy odfrunął 20 metrów. Oba sąsiednie garaże poprzewracane ściany, Polonez przygnieciony stropem, auta sąsiadów pouszkadzane, chłop w szpitalu. I tak cud że przeżył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek,teraz nie te auta ,nie te instalację LPG,nie te zabezpieczenia .Boże to co było kiedyś a teraz z LPG to lata świetlne. Miałem w Polonezie i w Seacie LPG.Wszystko było jak najlepiej zdobione ale teraz to jest kosmos do tamtych.Owszem zawsze może się zdarzyć jakiś wyjątek. Ale ile milionów butli gazowych ludzie trzymają w domach i jak się cos faktycznie zdarzy złego w 99,99 % wina ludzka nie butli.I niestety statystycznie prędzej się benzynowy silnik zapałi jak gazowy.juto poszukam to wstawie te statystyki bo kobiecie pokazywał em przed zakupem Mokki z LPG .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria teorią a praktyka praktyką. Kilka razy parkowalem w podziemnych garażach. Nawet się nikt nie zapytał czy mam gaz czy nie .A nie widać ze auto z Lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności