Skocz do zawartości

Dzień dobry - będzie Pomarańczka


Gość vipx

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Wszystkim Forumowiczom. Autka jeszcze nie ma, ale mam nadzieję niebawem...

Także na razie się przywitam. W Katowicach będzie nowa pomarańcza Elite B16XER, cóż wolałbym enjoya 1.4T, ale auto dla rodziców, a tam zastrzeżenie że najsłabszy silnik ma być. Zabrałem staruszka do salonu, co by mu tanią merive wcisnąć, albo oszołomić crosslandem, byle nie tym amber orange z jazd próbnych a skończyło się jak się skończyło.

Chociaż jak mówię auta nie ma jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ufff... jest ale ile siwych przybyło i ile czekałem to mam za swoje.

Człowiek wybrał się na 155godz wyprzedaży na 155 lecie opla co by na szybko kupić co jest dostępne (początek grudnia chyba to był) z wyprzedaży na dobrym rabacie a odebrałem ostatniego stycznia.

Problem w tym, że chętnie kolor jak na zdjęciu no i najmilej grzanie w łapki zimową porą plus klima na lato!!

3 najbliższe mi salony w Katowicach i okolicach miały inne kolory albo bez pakietu zimowego. Ekonomicznie... szukałem njoy 1.6 więc pakietów zimowych to tam nie wkładają raczej. :-/

Jeszcze ogłoszenia przeszukałem - trafiłem na brokera że niby taniej - średnio-prawda bo w tych 155h wyprzedaży za njoy 1.6 dostawałem rabat 10tys i jeszcze pojedyncze stówki sprzedawca był w stanie urwać, ale broker miał orange elite 1.6 z grzaniem i navi kamerką z rabatem 12.5tys. Więc % podobnie, czyli szału nie ma jak za auto 10tys droższe, no ale pomarańczowy więc wygrali.

Myśle: spokojnie na święta będzie.

Nie było ani na święta ani na sylwestra, ani 6 króli, ani co tam po drodze było.

No i nic nam Pan nie zrobi, bo w umowie żadnych terminów poza tym, że ja płacę a oni dostarczają nie ma.

Ufff... tyle po opadnięciu emocji - auto stoi, ale jeszcze kilka szczegółów z pogranicza komedii i tragedii następnym razem.

Na szczęście, mimo że nic z ceny za oczekiwanie nie zrobią to na koła zimowe rabat i kołpaki gratis. Odbiór w salonie w krakowie broker podwozi czyli ok.

Teraz pytanie czy to są org kołpaki? Po pierwszym i jedynym myciu lekko skwaszony zauważyłem, że znaczka opla ani widu ani słychu na nich... za to pusta dziurka na wklejenie znaczka jest.6d1455ce292df7219e50dea8dd1a87fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to krakowski salon sprzedaje je za 155zł. Dobrze że dali gratis bo byłem napalony na org kołpaki i bym zapłacił a potem rozczarowanie, że w markecie to samo 45zł.

 

No ale najlepsze co się spodziewam to org czujniki ciśnienia tpms. Mówili kup Pan org felgi z czujnikami, bo te czujniki z alledrogo to chińskie i będę miał problemy. No to kupiłem. Przejechałem 8km a tu na desce błąd systemu monitorowania ciśnienia w kołach...

 

Dobrze, że powertowałem wcześniej forum i chińska maszynka do tpms prosto z aliexpress już czekała w domu i się ze swoim chińskim, przepraszam oryginalnym czujnikiem dogadała. Póki co błędu nie ma. No ale niesmak pozostał... moja rada kupcie tańsze czujniczki i dajcie znać ;-)

 

Inna ciekawostka, że włożyli mi zimowe kółka 16'' a w każdym ciśnienie z innej parafii. Od 3.3 do 2.5. Na lato czekają 18'' ale obawiam się o komfort. Chciałem nawet zamienić na 17''. Nie da się. Felga do auta przypisana. Elite wychodzi na 18'' i kropka.

 

Jak na razie wrażenia z samego auta pozytywne. Najlepsza fura na progi zwalniające jaką jeździłem, 1.6 i skrzynia m/t 5 na prędkości autostradowe nie bardzo. Przy czym ta będzie jeździć po miejsku więc ok. Na dniach drugi bak paliwa zaleje, jeszcze 2 kolejne i będę myślał dexos2 a może dexos1 gen2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gonzoartur

18 na lato są idealne, a 16 na zimę polubiłem bardzo również.Duży plus 16 jest taki, że auto się mniej brudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co błędu nie ma. No ale niesmak pozostał... moja rada kupcie tańsze czujniczki i dajcie znać ;-)

 

 

No widzisz... A wystarczyło by przewertować to forum od dechy do dechy, a wiedział byś że wielu z obecnych na forum tak zrobiło.

Sam kupiłem komplet w cenie jednego w ASO. Działają bezbłędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności