Skocz do zawartości

Coroczny serwis


rotter

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz oficjalne pismo do GM. Dostaniesz oficjalną odpowiedź która będziesz miał przy sobie. Opisz sytuację i Twoja chęć dalszych przeglądów. Proste jak budowa cepa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wyciągam dwa wnioski...

Pierwszy to, że już musztarda po objedzie i tak naprawdę ASO może zawsze się wypiąć i mimo, że drugi czy trzeci serwis był u nich robiony i nie było żadnych napraw to odpukać coś pójdzie po czwartym to powiedzą mi, że pierwszy serwis nie był zrobiony więc gwarancję mogę sobie...Z drugiej strony piszesz, że GM zachowywał się w indywidualnych przypadkach dosyć uczciwie, co swoją drogą mnie zaskoczyło inplus, ale...tu z kolei pojawia się wniosek numer dwa...teraz jest PSA, który wciela politykę cięcia zatem jak to bywa w takim wypadku, importer będzie czytał literalnie warunki wbrew zdrowemu rozsądkowi. 

 

Tak czy siak każdorazowo gdy pojadę do ASO w ramach serwisu flexcare mam szansę fifty fifty, że mi odmówią napraw z tytułu gwarancji...

Ja bym zrobił dokładnie tak jak pisze Buzka23. Użyłbym tylko sformułowania „co musiałbym zrobić by kontynuować flexcare po poprzednim właścielu, ktory nie zrobił w terminie 1 rocznego przeglądu i czy to jest możliwe?”. Jak dostaniesz odpowiedź na papierze to masz jasną sytuację. Na gębę to Ci każdy naobieca gruszek na wierzbie a jak przyjdzie co do czego to i tak centrala podejmuje decyzje. W sumie trzymam kciuki by poszło Ci z tą gwarancją jak najlepiej..... chociaż najlepiej jakby się mokka nie psuła w ogóle i wtedy nie potrzeba flexcare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja po gwarancji takie sprawy serwisuję w pobliskim sprawdzonym warsztacie. Za olej i filtr robocizna 0 zł, inne robótki to 40 zł/rbh

Wychodzi, że  "mój" mechanik wymieniałby świece przez 3 godziny :D

 

W ASO bardziej skomplikowane sprawy, bo Mokka u "moich" jeszcze mało znana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbojem w biały dzień bym tego nie nazwał. Da się taniej, ale nie czuł bym się oszukany za taki rachunek. Zależy jaki region i jaki standard warsztatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy robocizna za wymianę oleju+filtra oraz wymianę świec zapłonowych w kwocie 120 zł to trochę przypadkiem nie za dużo ? Ile średnio może wziąć mechanik za taką robotę ?

Olej 30, świece 40, razem 70 za robociznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po pierwszym rocznym przeglądzie serwisowym bez wymiany oleju. Czas 1 h i 50 minut. Powodem tak długiego oczekiwania była awaria myjki. Otrzymałem przeprosiny i rabat w wysokości 60 zł na usługę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po pierwszym rocznym przeglądzie serwisowym bez wymiany oleju. Czas 1 h i 50 minut. Powodem tak długiego oczekiwania była awaria myjki. Otrzymałem przeprosiny i rabat w wysokości 60 zł na usługę.  

A dlaczego bez wymiany oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności