Skocz do zawartości

Dziwny stukot na 5 i 6 biegu


redlum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po prawie 6 latach i niecałych 60 tyś km skrzynia biegów chyba zaczyna się sypać. Na 5 i 6 biegu przy wciśniętym gazie słychać stukot. Na dniach będę jechał do mechanika. I teraz mam do was prośbę. Na co zwracać uwagę? Zmieniać wszystkie łożyska czy tylko uszkodzone? Zmieniać w ciemno tylna obudowę czy jednak nie?

 

Do tego nie wiem czy coś ze sprzęgłem się nie dzieje. Czasami na 3 biegu jak mocniej dam gaz, to od razu wskakują wysokie obroty, które po chwili się wyrównują. Czy może jednak to coś ze skrzynią?

 

PS Czy przy czymś takim można jeździć tym samochodem czy jednak nie? A może unikanie 5 i 6 biegu wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

PS Czy przy czymś takim można jeździć tym samochodem czy jednak nie? A może unikanie 5 i 6 biegu wystarczy?

Dziwny post ... może tak kolega ma, tzn. kolegi auto tak ma :) , ale i podpuchą mi pachnie ...obym się mylił ;) 

Złośliwie odpowiedziałbym że owszem, unikać, a najlepiej na wstecznym śmigać, bo nie szwankuje, ale żem nie złośliwy, to nie odpowiem tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest żony - ona jeździ po dzieci - ale teraz się boi, więc ja codziennie muszę wychodzić wcześniej z pracy aby je odbierać. Może macie racje po co ryzykować, jak coś pierdyknie to na pewno zapłacę więcej niż bym zarobił na tych godzinach w których byłbym dłużej w pracy. Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o samochody, więc pomyślałem że jeśli przekładnia do biegu 5 i 6 się psuje, to być może unikanie jej (czyli jeżdżenie na pozostałych) jest bezpieczne.

Byłem u mechanika - sprzęgło do wymiany, skrzynia biegów do roboty - na 5 i 6 oraz (co mnie zaskoczyło) na 2 biegu coś już się dzieje. Dzisiaj mam się dowiedzieć ile to mniej więcej będzie kosztować i czy będą robić to sami - czy może komuś wyślą skrzynie.

 

 

EDIT: tak jak pisałem wcześniej jestem laikiem, więc jak się pytałem o wymianę łożysk - to chodziło o wymianę kół zębatych - jeśli się popsuje te od 5,6 biegu - to wymieniać wszystkie czy tylko to jedno? Z tego co się dowiedziałem, to nie dać sobie wcisnąć wymiany wszystkich bo to już będą poważne koszty. No ale mogę się mylić, więc jak coś to mnie poprawcie.

 

EDIT2: pewnie stanie na tym że wyślemy skrzynie do regeneracji, jak dobrze kojarzę do skrzynie.com.pl - tam sama wymiana łożysk to koszt ok 2000zł. Jakieś pochlebne lub negatywne opinie o tym serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności