Skocz do zawartości

1.4T Fabryczny LPG trzęsie na luzie


Gość Dembiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dembiec

Witam kolegów

Mam problem z pojazdem jest to 1.4 z fabrycznym lpg i sprawa dotyczy tego że auto jeździ normalnie natomiast jak się zatrzymam trzęsie-przebiera czuje to również pasażer (obroty nie falują). Gdy dodaje gazu na luzie albo ruszam to czuć jakby opóźnienie z wchodzeniem na obroty do 900-1000 z oporem aczkolwiek nie zawsze ale też jest czasami lekkie poszarpiecie  potem wchodzi już normalnie  i jeździ suer.

Pojezdzilem z 100km na benzynę mówię może coś się rozjechało z mapa ale nic to nie dało. Na benzynę działa pięknie. Błędów brak na wyświetlaczu.

Jutro  podmienię cewkę bo mam jedną w zapasie. świece wymieniłem 18tys temu sam więc na pewno są wymienione mam źle podejrzenia że mogą to być wtryski lpg sa już te pomarańczowe a przejechanie mają tylko 45tys. Będę wdzięczny za sugestie co może być ewentualnie nie tak albo co mógłbym sprawdzić za tydzień mam przegląd w Aso i chciałbym bym mądrzejszy o wiedzę z góry będę bardzo wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Dembiec

Wczoraj dość dokładnie oglądałem rejon wtryskiwaczy ruszałem tymi wężykami do kolektora(nie mają żadnych objaw pęknięcia , zmarszczenia czego kol wiek) oraz wiązką elektryczna do wtryskiwaczy czy nie zaczyna pękać czasami wiązka aczkolwiek rocznik 2014 a czytałem na forum że robi się to w nowszych rocznikach. 

Czy jest szansa ze np w ASO wgrają od nowa mapę i to pomoże czy raczej nie mam się łudzić  ? albo może to być jeszcze winny reduktor czy raczej na taki obcja można go skreślić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dembiec

dodam że przed chwilą wróciłem z jazdy z podłączonym  obdII i Torgue, chciałem sprawdzić korekty krótko i długo terminowe na PB i LPG na wolnych obrotach na pb i lpg jest identycznie jeżeli chodzi o długa a krótka zmienia się tak samo na jednym i drugim paliwie , co do jady w okolicy 2tyś obrotów krótka skacze tak samo przynajmniej z tego o widziałem(+-4) bo tel leży na fotelu, długa natomiast jest  w granicy +1na lpg (na pb bardziej trzyma się 0) ale jak mocniej doda się gazu spadał na -0,8 ,-1,2 podobnie jak na pb przy dodaniu gazu.

W monecie drgania auta korekty się nie zmieniły. Sprawdzałem to gdyż wyczytałem że to powinno sie sprawdzić o ile dobrze to zrobiłem i wyniki są nie kłamane z powodu mojego błędu albo interpretacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dembiec

zabrałem się za cewka i jest ten sam problem co ostatnio znowu jest zielony nalot na jednej świecy i fajce od cewki ten sam cylinder , ostatnio nawet rozerwała się ta gumowa fajka wyciągałem ją w kawałkach (dlatego mam w zapasie cewkę gdyż samej gumki dostać nie mogłem ) w załączniku dodaje zdjęcia nie wiem czy to to powoduje to dziwne zachowanie silnika ale dziwi mnie że drugi raz powstał nalot.... w wewnątrz fajki jest go też pełno , Reszta gniazd od świec czysta 

post-606-0-99556900-1526798475_thumb.jpg

post-606-0-65325400-1526798547_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dembiec

sprawa została rozwiązana, dałem zapasową cewkę wyczyściłem gniazdo świecy oraz samą świece i samochodzik działa jak nowy :)

na samej świecy osadził się taki osad jak na zdjęciu, Objaw drgania podłogi pod stopami ustał .

Świece wymienię chyba szybciej bo nie wiem czy ta jedna nie powinna być wymieniona z racji tego ze nie pracowała jak powinna, nie wiem co sądzić ?

post-606-0-54630800-1526923140_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dembiec

Pierwsze wymieniłem przy 28 tyś obecnie mam 46 tyś, w takim razie jak nie ma konieczności wymiany świec wcześniejszej z racji uszkodzonej cewki zapewne wymienię przy 55 tyś. Dzięki za wskazówki pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności