Skocz do zawartości

Automatyczne światła drogowe - mechanizm zawodzi?


Gość duzymis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem posiadaczem nowej Mokki X. Wczoraj wieczorem miałem okazję poużywać automatu do świateł drogowych i albo coś jest u mnie nie tak, albo ten mechanizm jest nieprzydatny i mogłoby go w ogóle nie być. Dlaczego? Kilka powodów:

 

  • jazda przez las, prosta droga, brak innyc źródeł światła - bywało, że przełączył na mijania, chwila na nich, znów drogowe.. potem spokój ale znów mijania i znów drogowe. Dlaczego? Odbicia od słupków przy drodze lub znaków?
  • prosta droga zakończona łukiem 90 stopni w prawo, jechałem po niej w kierunku łuku i widziałem z daleka, że w przeciwnym kierunku za łukiem jedzie nią inny samochód - gdybym sam ręcznie nie wyłączył, oślepiłbym go gdy wychodził z zakrętu bo automat jego świateł nie wyłapał
  • droga przez las (lub niekoniecznie), łuk, umiarkowny, brak innych samochodów itd. - w środku łuku potrafił przełaczyć na mijania - nosz kur**!!! To już było przegięcie, wyłączyłem to gó... i jechałem ustawiając manualnie, bo miałem dosyć.

 

Ogólnie pierwsze 2 minuty było "whow, fajne", ale po kolejnych 10 byłem już nieźle wkurzony jak to (nie)działa.

Teraz pytanie: czy to u każdego się tak (nie)sprawdza czy może coś jest nie halo u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten system się nie sprawdza.  W pierwszym roku (3 lata temu) drogowe za późno się wyłączały...na A2 pasy są przeważnie oddzielone drzewami i jadących z przeciwka może nie oślepiałem, ale w czasie gdy mnie ktoś mijał to wyłączały się gdy mijający był już z 5 metrów przede mną. Na A2 w Polsce gdzie pasy oddziela jedynie płot to jadący z przeciwka dawali znak światłami że ich oślepiam. Na pierwszym przeglądzie wgrali aktualizację (nie wiem czy to miało coś ze światłami wspólnego), ale chyba czułość została zwiększona bo gdy spróbowałem jeszcze raz to wtedy rzadko przełączało mi na drogowe, możliwe że to słupki światło odbijały. tak że zrezygnowałem z uzywania tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii, działa to w miarę ok. Załącza się bardzo szybko i często zdarza się, że włącza się to w terenie zabudowanym co jest niezgodne z prawem. 

Wyłącza się dość dobrze, ale faktycznie tiry potrafi oślepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Boromir

Dyzymis - u mnie jest taki sam szajs jak u ciebie czyli dlugie wyłączają się wtedy kiedy nie powinny.

Samochód jest na gwarancji zgłoszone zostało to do serwisu oczywiście mówią że odbija się od słupków i znakow drogowych - pierdu pierdu.

Nie zdają sobie sprawy głąby jak to jest niebezpieczne podczas jazdy .

Mam Toyotę z takim systemem i wszystko działa dobrze.

Czy jest możliwe zmniejszyć czułość tego czujnika bo oczywiście w serwisie Opla bredzą że się nie da A ja uważam że wszystko się da tylko trzeba po prostu wiedzieć co zrobić i chcieć pomoc.

Podobny problem jest z wycieraczkami które włączają się w automacie nawet jak deszczu nie ma.

I weź tym baranom udowodnij że masz rację Będziesz jeździł godzinami z gościem od serwisu i się nie włączą a jak gosciu z serwisu wysiądzie to Ci sie na pierwszym zakręcie włączą te wycieraczki i Cie przestraszą.  

Tak to jest. Samochód ładny ale serwis do kitu bo niewiedza jak pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze nie miałem okazji przetestować automatu świateł mijani / drogowych ale jeśli działa tak jak mówicie to nie będę próbował korzystać.

W ogóle Opel poległ na tych automatach. Automat wycieraczek wyłączyłem bo rzeczywiście włączał mi się przy słonecznej suchej pogodzie.

Czujnik zmierzchowy działa idiotycznie. Jest ewidentnie dzień a on podczas przejeżdżania pod drzewem przełącza mi światła a za chwilę z powrotem. Istna dyskoteka. Wyłączam go ręcznie przy każdym uruchomieniu auta. Szkoda, że nie da się permanentnie. W ustawieniach nawigacji dałem tryb zawsze dzień aby mi nie  migał panelem jak kretyn.

Tryb start stop oczywście wyłączam przy każdym uruchomieniu auta bo przecież to jest chore aby podczas jazdy w korku mi się 100 razy auto wyłączało i włączało. I znowu nie da się permanentnie tego cholerstwa wyłączyć.

Krótko mówiąc gorzej niż we francuzach. A może w tym moim aucie są już francuskie systemy  a ja 'gupi' myślę, że niemieckie / amerykańskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Buzka23

akurat we francuzach to działa bardzo dobrze. W Oplu miałem z tym drobne problemy kiedy np rano po wyjechaniu z tunelu nie przelaczal na dzienne. Dla przykładu w renault działa to bez zarzutu. 

Co do świateł drogowych to często to wyłączalem bo swiecilem po oczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności