Skocz do zawartości

Jaki silnik?


Gość szmurlo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem mechanikiem opieram się na opiniach  z różnych źródeł jeżdżę mokką sporadycznie bo to samochód żony dla mnie silnik 1,6 jest wystarczający do tego samochodu i nie ma  opinii miny mimo teoretycznie starej konstrukcji ale czy silniki starszej konstrukcji są gorsze od  nowych silników turbo  ja uważam że stare silniki w samochodach były  ogólnie zywotniejsze niż nowe każdy ma wady i zalety   jeszcze dekadę temu wystarczył by do tego crossovera silnik 100km  i wszyscy by jeździli a  teraz jakby był silnik np 170 km to ci co nimi jeżdżą  by mówili że 140km jest za słaby zauważam że magiczny napis turbo u niektórych   robi z tego samochodu rajdówkę kupcie sobie inny samochód a nie miejskiego crossoverka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bell, bo to jest tak, że dla jednych większa moc silnika ... to większa moc silnika, :)ale też i bezpieczeństwo, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy natężenie ruchu jest coraz większe i dobrze jest czas wszelkich manewrów, np. tj. wyprzedzanie, skrócić ido minimum. Ale jest jeszcze jeden gatunek kierowców, którzy myślą, że większa moc silnika wchodzi w korelację z fujarką. 

Sam mam 1,6 i więcej mi nie potrzeba ... hm, a może pojemność z czymś koreluje ? ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdziłem 1.6 w Astrze J - jako auto zastępcze - 5 biegowe. Kultura pracy tego silnika pozostawia wiele do życzenia. Jest po prostu głośno. 

W reno też jest 1.6 benzyna też 115 km też 5 biegów. Też stara konstrukcja, też niska kultura pracy. 

Pojemność to jedno, turbo to 2. Obecnie silniki mają lepszą kulturę (bez względu na pojemność - nie musi być turbo) pracy i w 2018 roku ciężko kupić taki silnik. 

Silnik nie musi mieć turbo ale kultura pracy powinna być lepsza. 

Mokka ma bardzo dobry silnik 1.4 Turbo - to ogromna zaleta tego samochodu. Silnik optymalny 140 km. Jezdzi się tym dobrze i nie jest to demon prędkości więc o żadnym powiększaniu fujarki nie ma mowy (10 s do 100, czy 220 NM - to jest powiększanie fujarki?). Mokka nie jest dużym autem ale jest klockowata i dość ciężka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort jazdy nieporównywalny do 1,6 sinik nie wyje ,jak wilk do księżyca spalanie sami wiecie a przyśpieszenie w miarę dobre  jak na ten silnik. Komuś jak się nie podoba to kupić np: Dacię .Powoływanie się na auto żony to farsa,to nie Porsche tylko Opel.Teraz jest dużo promocji na kupna autka Miałem też problemy ale ogólnie to nie żałuję że kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś bardzo mocno zwraca uwagę na kulturę pracy to proponuję kopno autka z silnikiem wysokoprężnym. Tam kultura jest wysoka jednak są inne mankamenty. Pięknie by było gdyby do Mokki włożyli 2.0 HDI i tam z pewnością można by było odczuć te 140 km. Ja mam 1.6 i powiem uczciwie że to słoń. Kolega ma 1.4 i narzeka że muli strasznie także tak czy tak to szaleństwa nie ma. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno diesla jest obarczone ryzykiem no ale osiągi spalanie itp. widać gołym okiem. Nie trzeba być ekspertem. Co do kultury no faktycznie opiera się to o żart. Moje 1.6 to słoń trąbalski. Porównując go z 1.6 HDI to jakiś dramat. Pali prawie dwa razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności