Skocz do zawartości
mokkawrocław

Nagrzewnica dodatkowa kabiny - układ Quickheat

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się zainstalować nagrzewnicę nie korzystając z usług ASO? Dużo rozbiórki? Droga?

Przypominam, że niektórzy szczęściarze posiadają na wyposażeniu takie nagrzewnice. Włącza się chyba tzw przyciskiem  " Usuwanie zaparowania i oblodzenia" - czyli popularnym " włączeniem nawiewu na przednią szybę".

Osobom kupującym Mokkę zwracam uwagę na możliwość dokupienia takiej opcji wyposażenia. Ten samochód, mimo sprawnego termostatu, bardzo długo się nagrzewa w porównaniu z innymi autami. Dla mnie jest to jedna z koniecznych opcji. Zwłaszcza jeśli nie ma się garażu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

QUICK HEAT sie to nazywa. 

Poza tym, że trzeba wytargać całą deskę rozdzielczą, to trzeba kupić obudowę nagrzewnicy do wersji z Quick Heat. No i samą nagrzewnicę z okablowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego się obawiałem. Jak się wyciągnie deskę rozdzielczą i ponownie złoży, to na 70% coś nie będzie działać, lub będzie skrzypieć. (Jak się to zrobi w ASO to na 100% :) )

A pewnie trzeba to zrobić w ASO, żeby wprowadzić zmiany do komputera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmian programowych chyba nie trzeba dokonywać, bo QH startuje razem z nawiewem na przednią szybę - tak sądzę. Jak dokładniej zacząłem przeglądać katalog części, to obudowa nagrzewnicy różni się tak naprawdę fragmentem: obudową dmuchawy występującą jako odrębny element, a co za tym idzie chyba nie będzie trzeba zwalać deski tylko środkowy tunel kompletny + radio itp. Nie wiem czy poza ASO da się gdzieś dostać taką obudowę, nie wiem też, czy cena nie spowoduje stanu przedzawałowego. No i sama grzałka z kabelkami - też chyba tylko w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak sprawdzic czy mam takie cudo? Jak wyglada przycisk do tego,bo ja mam jakis przycisk jak do ogrzewania szyby,jest nad przyciskiem tylnej szyby. Nigdy z tego nie korzystalem,a moze to jest wlasnie to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, osman71 napisał:

Jak sprawdzic czy mam takie cudo? Jak wyglada przycisk do tego,bo ja mam jakis przycisk jak do ogrzewania szyby,jest nad przyciskiem tylnej szyby. Nigdy z tego nie korzystalem,a moze to jest wlasnie to?

Podobno tylko w dieslach w standardzie w max wersjach 

Edytowane przez TomekGd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, TomekGd napisał:

Podobno tylko w dieslach w standardzie w max wersjach 

Mam to. Trzeba kiedys zrobic probe. Dzieki Tomek Gd!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na każdym panelu jest.

Problem polega na tym, że jak nie ma QH to wieje zaraz po uruchomieniu zimne powietrze. Jak QH jest to wyraźnie czuć ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
56 minut temu, ArKos napisał:

Na każdym panelu jest.

Problem polega na tym, że jak nie ma QH to wieje zaraz po uruchomieniu zimne powietrze. Jak QH jest to wyraźnie czuć ciepło.

☹no to sie pospieszylem...trzeba bedzie sprawdzic. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja spokojnie poczekam aż nasz administrator znajdzie chwilę czasu i zainstaluje sobie to cudo. Później wszystkie Mokki w Polsce  będą miały niezbędne w naszym klimacie wyposażenie...😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będę tego montował. Moim zdaniem praktyczność tego rozwiązania jest słaba w porównaniu do kosztu. Zakładając konieczność zakupu nowych części w ASO liczyłbym całość w okolicy 1000-1200zł. A zestaw używanego webasto kosztuje niewiele więcej i jest rozwiązaniem genialnym w porównaniu do QH. Ustawiam sobie np. 15 minut przed wyjściem włączenie, wychodzę, wchodzę do CIEPŁEGO oraz ODMROŻONEGO samochodu i od początku jadę w komfortowych warunkach. Pomijam fakt, że silnik jest uruchamiany jako ciepły :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za wskazówki. Zaczynam czytać o webasto.

Czy Pana opinia o oplach nie zmieniła się i obecnie z różnych modeli nadal wybrałby Pan Mokkę?

Myślę o jeszcze jednym, jakimś większym samochodzie używanym i nie wiem za czym się rozglądać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozostałbym przy tym modelu. Nie chcę jak na razie zmieniać samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi