Skocz do zawartości

Łuszcząca się powierzchnia uszczelek drzwi


Gość endrju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ostatnio konserwując uszczelki silikonem do uszczelek zauważyłem, że na uszczelkach drzwi w miejscach fabrycznych łączeń, gdzie guma jest bardziej gładka złuszcza się powierzchnia gumy (schodzi taka jakby skórka).  Wewnętrzne uszczelki są w porządku. Czy ktoś z Was miał taki problem? Zaczyna to brzydko wyglądać i obawiam się, że guma będzie coraz bardziej się rozwarstwiać. Zastanawiam się, czy gwarancja to obejmuje?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzne są w porządku dotyczy to tylko tych na drzwiach i to tylko te miejsca co na zdjęciach, czyli na tej gładszej gumie. Arkos spotkałeś się może z taką wadą uszczelek w powiedzmy nie starym samochodzie? Czy to olać za przeproszeniem? Co by nie było to wina użytkownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podjadę na serwis. Ewidentnie schodzi cieniutka warstewka gumy pod spodem guma jest ok. Mam nadzieję, że mi to wymienią. Nie moje pierwsze auto wiem jak dbać o gumowe elementy, ale na pewno tak jak piszesz pewnie będą zwalać na mnie. Dam znać co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na pierwsze zdjęcie, na to, na którym jest widoczna uszczelka i plastikowy element  zabudowy wnętrza, to środek który używałeś wydaje mi się wysoce podejrzany. Spowodował również odbarwienia na plastiku.

Osobiście nie preferuję żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych na takie elementy, oprócz utrzymania ich w czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dać oliwkę dla niemowląt "Bambino". Uszczelki dobrze się po niej zachowują - utrzymują elastyczność, nie łapie ich na mrozie i ich powierzchnia z biegiem czasu nie robi się taka z mikropęknięciami od parcienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym pierwszym zdjęciu nie jest to odbarwienie plastiku tylko tyle co pryśnięte środkiem k2 do uszczelek i trochę poleciało na plastik. Byłem w ASO i facet nie był zaskoczony powiedział że ten fragment uszczelki w górze i z przodu drzwi co  jest ta uszczelka połączona (zgrzana) jest tak jakby czymś pryśnięta fabrycznie coś jak lakier. Usunęli to jakoś i jest guma ok.  Nie wiem nie znam się jest ok nie będę wnikał w szczegóły czy tak ma być czy nie. Bo to tylko było w tych miejscach co jest taka jakby gładsza guma gdzie jest fabrycznie łączona. W każdym bądź razie nigdy nie spotkałem się z takim czymś na uszczelce. Jakbym coś nie tak robił z tymi uszczelkami to by na całej długości były sparcienia czy coś w tym rodzaju. Najwyżej kiedyś jakby się coś z nimi działo  wymienię uszczelki i tyle. Dzięki  za zainteresowanie. Dawno nie zaglądałem na mokkaforum. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności