Skocz do zawartości

Wyswietlacz wylacza sie podczas sluchania muzyki


ert4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na wylaczonym silniku slucham muzyki z tel przez youtube i co kilkanascie minut wylacza sie system multimedialny. Zaczyna to irytowac bo za kazdym razem musze wlaczac system na nowo. Na zapalonym silniku jest ok. Czy to jest jakies zabezpieczenie? Jak zmienic ustawienia? Grzebalem w opcjach, ale nie moge nic znaleźć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie o zaplonie, gdzie swieca kontrolki itp.

nie wiem jak w oplu to jest rozwiazane w swoim aucie mam standardowy klucz, ale w markach z ktorymi miałem styczność, można włączy cos na wzór "pozycji I klucza" tj. Odblokowujesz kierownice i jest napięcie na radio itp. 

Robi sie to wlasnie wcisksjac guzik start ale bez wcisnietego sprzęgła i hamulca. Wtedy kontrolki sie nie pala oraz silnik sie nie uruchamia. Kolejne takie wcisniecie uruchamia zaplon - bez silnika. A jeszcze kolejne wylacza wszystko i blokuje kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Myślę, że przyda się synteza dla tych co trafią tu w przyszłości.

Mokka X automat z kluczykiem elektronicznym i przyciskiem Engine Start/Stop (w skrócie ESS) zamiast klasycznej stacyjki ma kilka trybów włączenia (instrukcja obsługi, rozdział o Uruchamianiu i prowadzeniu, str. 152), które są aktywowane poprzez różne naciskanie przycisku ESS.

A. Tryb pełnego WYłączenia - nie wymaga komentarza.

B. Uruchomienie pełnego zasilania oraz silnika - nacisnąć hamulec oraz krótko przycisk ESS.

C. Zasilanie niektórych akcesoriów (bez włączonego zapłonu) - nacisnąć krótko ESS bez wciśniętego hamulca.

D. Pełne zasilanie urządzeń, w tym zapłon, ale bez uruchamiania silnika - trzymać wciśnięty ESS przez co najmniej 6 sekund.

 

W samochodach z manualną skrzynią biegów i przyciskiem ESS oprócz hamulca trzeba też wciskać sprzęgło.

 

W samochodach z klasycznym kluczykiem i stacyjką:

- tryb A - kluczyk w położeniu "0",

- tryb B - kluczyk w położeniu "3",  po rozruchu silnika kluczyk wraca do "2",

- tryb C - kluczyk w położeniu "1"

- tryb D - kluczyk w położeniu "2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności