Skocz do zawartości

Mokka 1.4 Turbo 140kM


Rekomendowane odpowiedzi

W trasie to zależy. Tak do prędkości 90km/h to mam spalanie poniżej 7l/100km. Później to już coś pod 8-8,5l/100km. Jeśli chodzi o zimę i lato to rzeczywiście nie widzę różnicy w spalaniu. Tak samo miałem w poprzednich samochodach (pomimo, że były to diesle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

z 23000 km średnie spalanie wciąż na poziomie 6.9l. Teraz byłem nad morzem autostradą + trochę poruszałem się nad morzem miedzy władysławowowem, karwią i helem, jechałem specjalnie w okolicach 125 km/h (na autostradzie) i średnie spalanie wyszło mi równo 7L ze 550 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kiedyś już to opisywałem jak to jest z paliwem..... nie że usłyszałem.... ale miałem z tym do czynienia.....

 

http://paliwa.inzynieria.com

 

"Największymi producentami i dostawcami paliw w Polsce są Orlen i Lotos. Te właśnie koncerny dostarczają paliwo na większość krajowych stacji, niezależnie od ich operatora.

Oba koncerny zabezpieczają około 75% paliw, jakie sprzedaje się w Polsce, zaś pozostałą wielkość uzupełniają m.in.: BP, Lukoil, Neste, Shell, Statoil. Nie jest więc ważne, że tankujemy np. na stacji BP, bo i tak na tej stacji możemy być zaopatrzeni w paliwo np. pochodzące z Orlenu. Wszystko zależy od tego, z którym koncernem zostały podpisane umowy w kwestii dostaw.
Jak informuje portal interia.pl, powołując się na słowa przedstawiciela Grupy Lotos, umowy podpisane na ten rok przewidują, że właśnie ten dostawca będzie zaopatrywał w bieżącym roku np. sieć Shell czy Statoil. Ten sam dostawca zaopatruje też w olej napędowy i benzyny BP, Lukoil i AS24.
Podobnie, Orlen jest dostawcą dla BP, Lukoil, Neste czy Statoil. Tak więc nie należy ulegać złudzeniu, że np. na stacjach BP kupimy produkty właśnie tego koncernu, bo spora ich ilość powstaje w zakładach Lotosu i Orlenu. Paliwa tworzone są zgodnie ze specyfikacjami przygotowanymi przez danego odbiorcę.”

http://www.olpp.pl/uslugi/zakres-uslug

Dla śląska większość paliwa jest z Boronowa lub z terminala w Radzionkowie….

W praktyce wygląda to tak…wjeżdża pociąg z paliwem, jest opróżniany
W innej części znajduje się duża bramka. Na 4-6 cystern …i podjeżdżają tam maści wszelakiej firmowe z różnymi logami  ;P wszyscy tankują z jednej bramki…i w świat..

Jakość paliwa zależy od Ajenta Stacji. A nie od producenta….

Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od dziś uprawiam lekki ecodriving. Na razie 6.8l w cyklu miejskim, średnia prędkość 34km/h. Zobaczymy jak będzie dalej, ale wnerwia mnie taka ślamazarna jazda...

 

Ale jaka satysfakcja ,że  nie jesteś "strzyżony" i nie należysz do stada... ;)   beee.... jak już się okazało..... to za mało, ze przy przekroczeniu o 50 km/h biorą prawko i kasują do bólu..... i ze zaczyna brakować w budżecie.... teraz w planach ..mandat już za przekroczenie o 1km/h..... żeby bardziej" przystrzyc"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z dupy wyjęty.

Jeżeli producent urządzeń pomiarowych samochodu (prędkościomierz) jest w stanie wyprodukować go z marginesem błędu +/- 2.5km/h to jasne jest że w tym zakresie kierujący się pomyli, bo może pokazywać 45km/h ale też może pokazywać 50km/h. Siłą rzeczy kierujący nie wie, z jaką prędkością jedzie, bo wskazania są orientacyjne.

Jeśli wprowadziliby karanie za 1 km/h to równie dobrze mogliwby wprowadzić kary za przekroczenie prędkości stwierdzone na podstawie licznika radiowozu.

Paranoja jednym słowem.

 

BTW

fotoradar też ma błąd pomiaru. Z tego co pamiętam 1%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Raport ze spalania:

dystans od początku 1850 km, z tego ok 500 na trasach S, reszta miasto. Spalanie komp: 7,9 L, wg moich notatek (szczegółowych) 8,5L

jeszcze wrzucę fotkę, bo nie pamiętam średniej prędkości (ale na pewno mniej niż 30 km/h)

 

edit: średnia prędkość (cały dystans) 25,6 km/h,

a i jeszcze ciekawostka: jadąc na tempomacie 94 km/h (licznikowo) średnie zużycie na dystansie 70 kilometrów wyniosło 5,3 litra na setke. Super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności