Skocz do zawartości

Subiektywne porównanie - Hyundai IX20 kontra Mokka X


KoTeK

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląd – zewnętrzny:

·         no cóż – każdy ma swoje zdanie. W mojej ocenie oba są ładne.

Silnik:

·         Hyundai IX 20 – beznzyna 1.6, 125 km, 156 niutonów. Fantastycznie zestrojona skrzynia. Podczas wyprzedzania nigdy nie redukowałem do 5 – bieg szósty ma taki szeroki zakres, że aż miło – coś nieprawdopodobnego.

·         Mokka X – benzyna, 1.4 turbo, 140 km, 210 niutonów. Nie jest źle, ale moim zdanie przegrywa z IX 20. Dynamika jazdy po stronie IX 20.

Bagażnik:

·         Nie ma o czym mówić – 440, litrów IX20 robi wrażenie. Mokka nie dorasta mu do pięt. Nie ma co komentować. Bardzo to odczułem gdy wybraliśmy się na wakacje.

Wygląd w środku:

·         Hyundai – bardzo ładny, ale Mokka X – jakoś tak bardziej ekskluzywnie. Oczywiście wszystko zależy od wyposażenia. Ta skórka na fotelach i boczkach drzwi robi miłe wrażenie.

Przestronność w środku:

·         IX20 wygrywa. Cudowne przeszklenie. Nie jest to auto napompowane na zewnątrz i małe w środku. Mokka X- nie jest ciasno, ale luzu też nie widzę.

Przyjemność – komfort jazdy:

·         IX20 – poprawnie – koła 15 cali. Dziury są odczuwalne. Szumy podczas jazdy dosyć mocno przeszkadzają.

·         Mokka X – no cóż – moim zdaniem wygrywa na całego – 18 cali na kołach jest odczuwalne.

·         Pozycja za kierownicą – fotele:

o   IX20 – poprawnie, bez zastrzeżeń. Gdy jednorazowo jechałem 2 tys km nie odczuwałem jakiegoś dyskomfortu.

o   Mokka X – jednorazowo "tylko" 800 km – komfortowo, chyba lepiej.

Podsumowanie:

Gdyby dalej produkowali Hyundai IX 20 (jakiś nowy lift) brałbym to auto w ciemno. Niestety zakończyli produkcję (tak jak Mokkę).

Wybrałem Mokkę – wydaje się, że to dobry zakup. – wersja Elite + jakieś dokupione bajery.

W związku z powyższym witam się z wszystkimi posiadaczami MOKKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na temat IX20 się nie wypowiadam.

A termin SUV w kontekście Mokki rzeczywiście wypada dość dziwnie. Ale i tak uwielbiam to "coś" i wybaczam mu nawet ten symboliczny bagażnik. Uśmialiśmy się z gościem wymieniającym mi opony na zimowe. W poprzednim aucie (Astra H) w bagażniku mieściły mi się cztery opony. Teraz mieści mi się jedna a resztę trzeba pakować do kabiny. Taki to SUV... 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...... taki to SUV.
Jednak gdy pojechałem na wymianę opon, siedzę w poczekalni coś tam sobie czytam, a tu wpada mechanik i mówi aby ktoś przestawił to duże auto.
W poczekalni jestem sam, więc chyba myśli o mnie, ale ja dużym autem nie przyjechałem, więc sobie siedzę i nic.... cisza.
Facet jednak trochę zmieszany mówi..... może to pana to duże auto ? - jakie duże... pytam...... no to bordowe (moje).
Myślałem, że pęknę. Chociaż Mokka sprawia naprawdę wrażenie dużego auta. Szkoda, że tylko sprawia.
Muszę przyznać jednak, że jest to takie "eleganckie auto".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak miło było, co ??  😀

U mnie koleżeństwo w pracy też bardzo przeżywało gdy kupiłem. Dopiero po ich reakcji poznałem, że kupiłem AUTO.

Najlepszy jednak był pan strażnik przy bramie. Jeździłem wczesniej Astrą H i tak się utarło. Podjechałem świeżo kupioną i wypucowaną Mokką i z budki pana strażnika padło sakramentalne "O KURWA.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt....
Autko, bynajmniej na mnie robi wrażenie. Masz jednak rację... na innych też i to miło.
Gdy 2 lata temu pojechałem z synem do OPLA (tak sobie) i wsiadłem do stojącej Mokki powiedziałem.... nie, bo mam klaustrofobię 🙂
Patrząc z perspektywy czasu.... nigdy niemów nie 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KoTeK napisał:

Dokładnie...... taki to SUV.
Jednak gdy pojechałem na wymianę opon, siedzę w poczekalni coś tam sobie czytam, a tu wpada mechanik i mówi aby ktoś przestawił to duże auto.
W poczekalni jestem sam, więc chyba myśli o mnie, ale ja dużym autem nie przyjechałem, więc sobie siedzę i nic.... cisza.
Facet jednak trochę zmieszany mówi..... może to pana to duże auto ? - jakie duże... pytam...... no to bordowe (moje).
Myślałem, że pęknę. Chociaż Mokka sprawia naprawdę wrażenie dużego auta. Szkoda, że tylko sprawia.
Muszę przyznać jednak, że jest to takie "eleganckie auto".

 

Z dużego auta to ma promień skrętu. 😄

Astrą Sports Touer do garażu wjeżdżałem na raz. Tym bez poprawki się nie da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bryła Mokki robi wrażenie! Poza tym auto jest wysokie i dlatego z daleka wyróżnia się na tle innych np. na parkingu sprawiając wrażenie dużego.

Trzeba przyznać, że określenie SUV jest mocno na wyrost - jest to raczej crossover. Taki marketing Opla.

Promień skrętu mały nie jest, ale nie tylko Mokki tak mają - inne tzw. SUV-y na relatywnie dużych kołach też do zwrotnych nie należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności