Skocz do zawartości

Za wysoka temperatura powietrza w kabinie


vitoldo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem:

Uruchomiłem auto, był włączony tryb A/C, temperatura ustawiona na 21 st. a na zewnątrz było 20 st. Tryb chłodzenia był wyłączony.

Zaraz po uruchomieniu auta wentylator nawiewu włączył się na dość duży nadmuch i buchnęło naprawdę gorącym powietrzem (sauna). Pokrętłami zmniejszyłem temperaturę o 2-3 st. ale to nic nie dało. Otworzyłem okna aby się nie udusić.

Po chwili włączyłem tryb chłodzenia i zaczęło się uspokajać ale z nawiewu przez minutę śmierdziało jakby spalenizną.

Dzisiaj działa normalnie, zarówno z włączonym jak i wyłączonym, A/C tzn. utrzymuje temperaturę wewnątrz auta w granicach rozsądku.

Co może oznaczać taki przypadek? Zwłaszcza ta spalenizna mnie martwi. Wygląda jakby jakiś element grzejny dostał chwilowo 200% mocy. No i zastanawiające jest dlaczego przez moment moje auto chciało mnie ugotować 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwę taką kojarzę ale nie wiem czy mam (nie mam dokładnej specyfikacji auta bo jestem II-gim właścicielem).

Gdybym miał to by jakoś tłumaczyło skąd ten nagły rzut gorąca, tak?

Aby sprawdzić czy mam quickheat pewnie muszę na zimnym silniku pokręcić gałką temperatury na maks i włączyć nadmuch na przednią szybę czy jakoś inaczej?

-------edit------

Po włączeniu silnika i ustawieniu temperatury na HI nie mam tego objawu co wtedy. Po ok. 1 minucie pojawia się ciepło ale to jest ok 40 stopni a nie 50-60 jak wtedy.

Nie wiem zatem czy nie mam quickheat czy JUŻ nie mam bo się np. spalila grzałka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ArKos napisał:

Dlatego dopytuję bo to chyba jedyne ewentualne źródło zapachu spalenizny.

A czy quickheat powinien działać przy wyłączonym silniku tzn. nagrzewać wtedy nadmuchiwane na szybę powietrze? Gdy włączę nadmuch na przednią szybę i temperaturę dam na HI to powietrze nie jest nagrzane (nie wiem jak było przedtem).

Ale gdy włączę silnik, włączę nadmuch i temperaturę dam na HI to prawie od razu jest ciepławe powietrze. Ale może to silnik może nie był w 100% wychłodzony. Pewnie najlepiej poczekać do rana i sprawdzić.

Głupia sprawa - nie wiem czy moje auta ma/miało quickheat czy nie 😖. MyOpel podaje, że mam takie pakiety.

Pakiet Sicht

Pakiet Komfort
Pakiet Winter
Pakiet Elektro
Fotele i kierownicę mam podgrzewaną - tyle wiem.
 
Gdyby się okazało, że grzałka takiego quickheat szwankuje albo już padła to pewnie nie warto tego naprawiać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vitoldo napisał:

Fotele i kierownicę mam podgrzewaną - tyle wiem.

to jest

1 godzinę temu, vitoldo napisał:

Pakiet Winter

 QH było dostępne odrębnie za dopłatą 1000zł i nie było go w żadnym pakiecie, przynajmniej jak swoją kupowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności