Skocz do zawartości

Zestaw do regeneracji lamp


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Potrzebuję zregenerować ( odświeżyć , usunąć ryski i odbarwienia tworzywa) lampy przednie w astrze H ktoś z grona forumowego stosował jakieś gotowe zestawy (komplet papierów , pasty oraz jakiś płyn do zabezpieczenia ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem w astrze H najprostsze i zarazem bardzo skuteczne metody dające spektakularny i trwały efekt.

Tworzywo, z którego wykonane są lampy, daje się łatwo i bezpiecznie obrabiać oraz polerować. O ile wiem to poliwęglan. Jeśli rysy są naprawdę głębokie to należy je najpierw spokojnie zeszlifować papierem ściernym 1000 , 2000. Potem cierpliwie przepolerować ręcznie przy użyciu pasty Fercla G4. Efekt po wykonaniu tych prostych zabiegów jest tak spektakularny, że raczej nie warto myśleć o wymontowywaniu lamp, polerowaniu mechanicznym itp. Wg mnie ręczna polerka ma dwie zalety 1/nie da się przypalić tworzywa 2/poćwiczy się bicepsy. Mnie wyszło po 15 minut na lampę a potem kolejne 15 minut na browar i podziwianie własnego dzieła.

Efekt jet naprawdę trwały. W ciągu 6 lat robiłem taką polerkę zaraz po zakupie i drugi raz przed sprzedażą auta, bardziej dla zasady niż z potrzeby.

A magiczne mikstury, które rzekomo pokrywają lampę niewidzialną i niezniszczalną 😂 powłoką anty UV to nic innego jak nano-woski, które oczywiście warto nałożyć tylko po co wydawać przy tej okazji kilkadziesiąt złotych. Zresztą każdy rodzaj wosku do lakieru nałożony na wypolerowaną lampę daje fajny efekt.

Reasumując wg mnie najlepsze jest podejście zdroworozsądkowe. Oczywiście jeśli ktoś chce wydać kasę na preparat do renowacji lamp renomowanej firmy z branży car-detailing, to znajdzie sporo możliwości bo takich preparatów jest cała masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyzwyczaiłem do Fercla G4 bo ona ma w sobie wosk. Po przepolerowaniu i przetarciu powierzchnia jest od razu nabłyszczona i pewnie dlatego efekt zawsze mnie zadowalał.

Z tym. że reflektorów Mokki jeszcze nie polerowałem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności