Skocz do zawartości

Klimatyzacja manualna - jak to jest?


Gość walker

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Pytanie przede wszystkim  do osób posiadających Mokke z klimatyzacją manualną. Czy za każdym razem jak włączycie dmuchawę to włącza się wam klima ? Próbuję różnych sposobów, ustawienia klimatyzacji - opcja ostatnie ustawienia, wyłączanie nawiewu na przednią szybę  i nic. Dodam że testuje to na jednym kluczyku i po ponownym uruchomieniu pojazdu. Czy to jest normalne czy to usterka związana np. z  oprogramowaniem ?  Dzięki za odpowiedzi i rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U  mnie tez zapala sie kontrolka klimy.Ja mam pytanko a mianowicie czy jak załaczycie nadmuchy manualnie to slychac brzeczenie zwłaszcza przy zmianach nawiewu dosc głośne bbbbzzzz.

Oraz taka sytuacja odpalam- nawiew a tu pomimo ze nie załaczylam nadmuchu z wewnatrz czyli kontrolka sie nie swieci to na ekranie pokazuje nawiew wewnetrzny nastepnie musze kliknac guzik i jeszcze raz odkliknac i sie zmienia na zewnetrzny.czy to kolejna USTERKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, macie tak samo  ale czy to nie jest dziwne. Przecież o włączeniu klimatyzacji powinienem ja decydować a nie mieć z góry narzucone, zwłaszcza że już zimna pora. Zastanawiam się czy takie odpalenie się sprężarki na 2s (bo wyłączam klime) nie wpływa na nią jakoś destrukcyjnie.  Pytałem znajomych co posiadają taki typ klimatyzacji i u nich włącza się sam nawiew a oni decydują co dalej z chłodzeniem  lub też auto zapamiętuje ostatnie ustawienia. A w Mokka jakaś lipa. Jeżeli to nie oprogramowanie to samochód ostatnie ustawienia co do klimy zapamiętuje tylko odnośnie ustawienia nawiewów i tyle. 

 

Do użytkownika Ruda: u mnie nic nie bzyczy a przynajmniej nie zwróciło nic moich podejrzeń. Jedynie jak odpalam auto i klima się włączy to czasem przez chwile słychać pracę sprężarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dyskutanci zapominają o jednym: Mokka ma bezsprzęgłowy kompresor klimy o zmiennej wydajności. To nie jest to, co w starych autach, że kompresor stoi i włącza się dopiero, jak pstryczek naciskamy. Mokka to nie stare auto (większość aut ma już bezsprzęgłowe kompresory) i nawet, jak klima jest wyłączona, to kompresor tak naprawdę pracuje. Zmienia się jedynie jego wydatek (skok tłoków wewnątrz) i dzięki temu mocniej lub słabiej chłodzi, ale pracuje cały czas niezależnie od ustawień  - wydatek kompresora jest płynnie regulowany w zakresie od 1-100%.

http://www.motofaktor.pl/47,2/WARSZTAT-24-7/Sprezarki-o-zmiennej-wydajnosci-,2217.html

Poczytajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Pytanie przede wszystkim  do osób posiadających Mokke z klimatyzacją manualną. Czy za każdym razem jak włączycie dmuchawę to włącza się wam klima ? Próbuję różnych sposobów, ustawienia klimatyzacji - opcja ostatnie ustawienia, wyłączanie nawiewu na przednią szybę  i nic. Dodam że testuje to na jednym kluczyku i po ponownym uruchomieniu pojazdu. Czy to jest normalne czy to usterka związana np. z  oprogramowaniem ?  Dzięki za odpowiedzi i rady. 

 

Też mi się uruchamiała po włączeniu dmuchawy, ale zmieniłem w ustawieniach pojazdu i jest OK. Oczywiście nie piszę o kompresorze, a przycisku na kokpicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się uruchamiała po włączeniu dmuchawy, ale zmieniłem w ustawieniach pojazdu i jest OK. Oczywiście nie piszę o kompresorze, a przycisku na kokpicie.

Cześć, a możesz napisać procedurę jak to zrobiłeś ?

Ja próbowałem na panelu radiowym wybrać menu ustawienia klimatyzacji i z opcją wyłącz nie działa (ale sprawdzę jeszcze raz bo mogłem mieć nawiew na szybę ustawiony) ale z opcją ostatnie ustawienia nie działa na 100%. Opcja włącz to chyba jest do włączenia natychmiastowego klimy po przekręceniu zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walker, postaram się jutro opisać co robiłem po konsultacji z autkiem. Wiesz, łeb nie smietnik ;)

OK, nie pali się ,  jak znajdziesz czas to napisz. Tyle jeździłem to i jeszcze mogę czekać. Jak się nie uda to będzie już druga duperela co zgłoszę do serwisu chociaż i tam mi się nie śpieszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walker, pisząc, że u mnie nie ma takiego przypadku, pisałem półprawdę, nieświadomie, a to z przyczyny, że nigdy nie przełączam dmuchawy na pozycję "0". Ale zbadałem temat dzisiaj głębiej i jest na to rada przy zachowaniu stałej, prostej procedury, ale o niej na końcu.


 


Trybie klimatyzacji wybrać Wył. lub Ostatnie ustawienie , ja mam to drugie (od dzisiaj), ale w moim przypadku nie ma to znaczenia które z tych dwóch,  wyłączam klimatyzację przyciskiem klimy, a nie przełączając dmuchawę na poz. "0". Dopiero po wyłączeniu klimy, dmuchawę można ustawić na "0".


 


Po ponownym uruchomieniu samochodu i włączeniu dmuchawy z pozycji '0' na dowolny bieg klimatyzacja się nie załącza. I tak czekam do następnych upałów.


Chyba nie zagmatwałem za bardzo   :)


https://lh3.googleus...wieniaklima.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności