Skocz do zawartości

Klimatyzacja manualna - jak to jest?


Gość walker

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się że to bzdet ale wyszedłem z założenia że po kilku miesiącach użytkowania nowego auta zbiorę rzeczy hurtem i przedstawię w salonie. Miałem tylko dwie sprawy, małą niedoróbkę w wykończeniu (łączenie słupka z kokpitem) i to zostało zrobione  no i ta moja ,,afera z klimą".
Teraz się zastanawiam czy kilkanaście lat temu byłem trzeźwy czytając gdzieś w necie artykuł o dmuchawie powietrza który za bardzo wziąłem sobie do serca bez konsultacji z kimkolwiek. Pisało tam coś w takim stylu: że przed uruchamianiem silnika (zwłaszcza w okresie zimowym) należy pamiętać aby pokrętła temperatury powietrza i szybkości dmuchawy były zawsze na - zero bo inaczej istnieje duże ryzyko awarii elektryki. I tak przez długie lata praktykowałem. 

W salonie przedstawiłem problem, podpięli auto pod kompa i żadnych błędów nie wykrył. Mówili mi że układ wentylacji w dzisiejszych autach jest tak skonstruowany że można zostawiać pokrętła w dowolnej konfiguracji i nie ma to wpływu na żadne awarie. Faktycznie jeżeli zgaszę auto a dmuchawa jest przynajmniej na 1,  to później na następny dzień jak odpalam to klima się nie włącza. Zresztą przy odpalaniu auta dmuchawa włącza się dopiero jak silnik zacznie pracować, tak samo włączają się też np. światła do jazdy dziennej.

Myślałem po prostu że jak Mokka zostaje odpalana to już po przekręceniu kluczyka zaczną pracować wszystkie układy wcześniej nie wyłączone i osłabią rozruch.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...

Może nie w temacie ale się zapytam.

Nigdy nie zwracalem na to uwagi ale czy da się ustawić na wyświetlaczu żeby pokazywało cały czas ile wynosi ustawiona temperatura Klimy?np ustawiamy 21 po kilku sekundach dolny pasek z temperaturą znika a chciałbym żeby był cały czas.Czy te typy tak mają?Czy da się to jakoś ustawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego zrobić na stałe.

Dzięki. U brata w Peugeotcie 3008 czy jakoś tak ma tą opcję i dopiero dzisiaj to u niego zobaczyłem i mi się jakoś spodobało. Trudno nie ma to nic się stało. Ale dzięki bo bym kombinował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś orientuje się jak to jest z temperaturą w manualnej klimie ??

tzn jaki jest skok temperatury przy jednym skoku "oczka w dól",

czy wiadomo też jaka jest najniższa temperatura  kiedy potencjometr jest na samym dole ??

 

Ktoś coś ...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Wydaje mi się, że dyskutanci zapominają o jednym: Mokka ma bezsprzęgłowy kompresor klimy o zmiennej wydajności. To nie jest to, co w starych autach, że kompresor stoi i włącza się dopiero, jak pstryczek naciskamy. Mokka to nie stare auto (większość aut ma już bezsprzęgłowe kompresory) i nawet, jak klima jest wyłączona, to kompresor tak naprawdę pracuje. Zmienia się jedynie jego wydatek (skok tłoków wewnątrz) i dzięki temu mocniej lub słabiej chłodzi, ale pracuje cały czas niezależnie od ustawień  - wydatek kompresora jest płynnie regulowany w zakresie od 1-100%.

http://www.motofaktor.pl/47,2/WARSZTAT-24-7/Sprezarki-o-zmiennej-wydajnosci-,2217.html

Poczytajcie.

 

Witam

mam pytanie ogólne bo już troszeczkę jestem poirytowany tematem . Jest jakieś w ogóle ustawienie przy włączonym wentylatorze żeby spręzarka się kompletnie nie włączała. Usatwiony mam tryb kilmy na wyłączony i cały czas 22 stopnie na dwóch strefach . każde ustawienie nawiewu włącza sprężarkę . Zauważyłem oczywiście ze o różnej wydajności ale jednak. Troszeczkę słabo żeby nie mieć kontroli nad systemem który geeneruję większe spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności