Skocz do zawartości

Felgi Stalowe Na Zimę


Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

A czytałeś/aś temat od początku?

A przeglądałeś/aś podwieszone tematy o felgach?

Coś nie bardzo idzie mi z obsługą tego forum - nowy jestem i jest tutaj tyle wątków i podwątków, że nie bardzo mi to wychodzi. Mam pytanie czy ponad trzykrotnie tansze felgi:

http://allegro.pl/felgi-stalowe-16-5x105-opel-astra-j-k-iv-v-mokka-i6489745330.html

od tych jakie zaproponowano mi ASO są dobre, bo coś mi w tej rażąco niskiej cenie nie pasuje. Jeżeli coś tu śmierdzi to co kupić, żeby mieć komfort a nie przepłacić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Coś nie bardzo idzie mi z obsługą tego forum

Forum jak każde inne. W sumie wymaga tylko czytania, aby dowiedzieć się kilku rzeczy.

http://mokkaforum.pl/topic/27-koła-opony-felgi/

Temat o felgach zawierający wskazówkę - Astra J.

Poza tym nie widzę skomplikowanych mechanizmów przeszkadzających w czytaniu choćby tego wątku od początku.

 

Ja jak pisałem, kupiłem z Astry J oryginały po 170zł/sztuka. 4x170=680zł. Kupowałem w ASO z upustem pracowniczym 20% na części.

Do tego opony GOODRIDE SW608 (wiem, jaka jest pierwsza myśl o chińczykach) ale jeździ się na nich REWELACYJNIE. Ciche, dobrze idą po śniegu, nieźle na mokrym, nie odczuwa się różnicy z letnimi. 4x223=892zł na allegro. Przesyłkę miałem gratis, bo opony kupowane w 2014r. miały DOT z 2013 roku. Po prostu roczne leżaki z hurtowni.

Czujniki na olx nowe kupiłem za komplet 380zł z wliczoną wysyłką.

Podsumowując:

felgi 680

opony 890

czujniki 380

RAZEM koła zimowe 1950zł

W tej cenie ASO oferuje zimowe blaszanki bez czujników, bo z czujnikami już za 2990zł. Jestem tysiaka do przodu.

Tyle tylko, że to koła 16" a nie 17". Myślałem o 17-tkach, ale jest spora różnica w cenie opon.

Acha... wydałem jeszcze 45 zeta na komplet kołpaków łudząco podobny do oryginału z Astry J + 2 dychy na znaczki oplowskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jak całą zimę będę jeździł na felgach bez czujników to czy po założeniu oryginalnych felg z czujnikami muszę coś kasować, ustawiać czy po przejechaniu kilku kilometrów wszystko będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam forumowiczów. Niedawno zakupiłem używaną Mokkę. Czytałem wiele na temat felg stalowych do opon zimowy. Aktualnie mam alufelgi i opony 215/60/R17 a zimę i lato. Chciałbym zostać przy tych oponach i dokupić felgi strukturalne, stalowe 17". Do Mokki takich nie robili. Po przeczytaniu informacji w Internecie, chciałem kupić te od Astry J lub K.

 

Wątpliwości nabrałem jednak po telefonach do dwóch ASO. Panowie twierdzą, że sprawa nie jest oczywista ponieważ "Mokka jest cięższa, a te felgi strukturalna mogą sprawiać problemy". Oni nigdy takich nie polecali do Mokki. Generalnie nigdy ni montowali stalówek 17" do Mokki.

 

Pytanie do Was, kto w was jeździ na felgach strukturalnych 17" od Astry i jak się to sprawuje?

 

Skoro producent nie zaleca takich felg to wie ktoś może jak się to ma do ewentualnej kolizji i AC. Macie jakieś zdanie na ten temat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności