Skocz do zawartości

Mokka x 2018r. klocki przód

karykrakow

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem bo podobno klocki są zupełnie inne niż w mokka bez x . W hurtowniach motoryzacyjnych tam gdzie się dodzwoniłem nie mają klocków do X .Czy zostaje tylko ASO ? Mechanik zasugerował że można podszlifować i będzie ok??? Proszę napiszcie jaka jest różnica .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

11 godzin temu, karykrakow napisał:

Mechanik zasugerował że można podszlifować

Niech se rozum przyszlifuje... 

11 godzin temu, karykrakow napisał:

Czy zostaje tylko ASO ?

Tak. Do X nie spotkałem żadnego zamiennika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę zweryfikujcie klocki w ofercie iParts :

https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/klocki-hamulcowe,opel,mokka-mokka-x-j13-od-2012-06,100030-84-10264.html

Gdy kliknę w moją wersję silnikową plus kliknę na "klocki przód" to dostaję 2 strony wyników z nagłówkiem "Klocki hamulcowe Opel MOKKA / MOKKA X (J13) (od 2012.06) 1.4 4x4 (_76) samochód terenowy zamknięty 152KM, 112kW (2016.06 - 0.)". Wśród wyników ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, BOSCH, GIRLING itd.

Mają błąd w katalogu czy jednak to są zamienniki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zadam może głupie pytanie. Lubicie sobie utrudniać życie? Dlaczego nie zadzwonicie do ASO, nie powiecie, że chcecie kupić klocki? Podadzą numer części i cenę na podstawie VIN samochodu. Na podstawie numeru części będzie wiadomo, czy jakiekolwiek zamienniki z jakiegokolwiek sklepu będą pasować. 2 lata temu nie było żadnego zamiennika. W katalogach jest wiele błędów. Hurtownie przysyłają klocki do normalnej zamiast do X bo twierdzą, że są takie same. A takie same nie są.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie chodzi  o klocki hamulcowe przednie Nr ref .: 42566753 MOKKA X od 2016r.Są w ofercie Intercars Delphi LP3482 ale dostępnośc jest ograniczona.Starszy model ma całkiem inny kształt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale przykładowy dealer Opla (Dixi-Car) w swoim sklepie internetowym podaje numer oryginalnej części  OE 42566753 (klocki hamulcowe przednie). Zaraz obok piszą, że ta część jest do Mokka i do Mokka X * od numeru VIN J40000 i JB0000 :

https://sklep.dixi-car.pl/klocki-hamulcowe-przednie-42566753-mokka-p-11939.html

Jeśli klocki do Mokka X różnią się od tych do Mokka, to nawet dealer jak widać może podać nieścisłą informację. Czyli dupa 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2 godziny temu, vitoldo napisał:

Proszę zweryfikujcie klocki w ofercie iParts :

https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/klocki-hamulcowe,opel,mokka-mokka-x-j13-od-2012-06,100030-84-10264.html

Gdy kliknę w moją wersję silnikową plus kliknę na "klocki przód" to dostaję 2 strony wyników z nagłówkiem "Klocki hamulcowe Opel MOKKA / MOKKA X (J13) (od 2012.06) 1.4 4x4 (_76) samochód terenowy zamknięty 152KM, 112kW (2016.06 - 0.)". Wśród wyników ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, BOSCH, GIRLING itd.

Mają błąd w katalogu czy jednak to są zamienniki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi