Skocz do zawartości

Napęd 4x4


Gość Przemo

Rekomendowane odpowiedzi

WYJECHAŁEM Z SERWISU !!!  Po 190 dniach  od pierwszego wjazdu do serwisu !!!.

W końcu wymieniono haldexa. W efekcie  nowy  jest już cały tylni most.Teraz  tylko  pozostało  testowanie  dopóki jeszcze trochę śniegu pozostało.

Ale już po objeździe serwisowym  zauważyłem , że  układ AWD  nie przegrzewa się tak szybko jak to bywało ostatnio. Ba w czasie tego objazdu  wcale się nie wyłaczył . Zupełnie tak ja poprzedniej zimy tj za nowości auta.

Ponieważ zdiagnozowano uszkodzenie uszczelniacza wału  na  sprzęgle haldex  całość  podobno odesłano bez rozbierania do producenta.Tak więc nie wiemy jakie trociny  tam  mogły powstać i z czego. Fakt jest  taki  , że rozleciał się PIERWSZY ( na pewno w Polsce ) HALDEX  w oplu MOKKA.

Teraz przystępuję  do roszczeń  z tytułu przekroczenia terminu naprawy gwarancyjnej ponad 60 dni. Czy na forum mokki lub opla  jest już taki watek?

Życzę wszystkim bezawaryjnej jazdy i jak najrzadszych wizyt w serwisach. Mario.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Napisałem ostatnio do ASO prośbę o wycenę wymiany oleju w napędzie 4x4 i dostałem takie info:

- Olej do skrzyni rozdzielczej 223,25 zł/l
- Olej osi przedniej 133,46 zł/l
- Olej osi tylnej  73,25 zł/l

Całą usługę wyceniono na 800-900 zł, ale pojawiły się wątpliwości gdy zapytałem ile oleju jest potrzebne, oraz czym się różni skrzynka rozdzielcza od osi przedniej. Odpowiedz: tak wskazuje system. Dodatkowo usłyszałem że takiej wymiany jeszcze nie robili... więc się wstrzymałem z umawianiem wizyty :)

Pytanie do Was: na osi tylniej, dyferencjał i Haldex korzystają z tego samego oleju,, czy jest inny, niezależny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, chmmm .... olej w haldexie co 30 tyś km, w skodzie chyba zalecają co 60 tyś km. Ciekawe jakie "kwity" zgromadził opel, że oficjalnie deklaruje brak konieczności wymiany.

U mnie wybiło 30 tyś więc chyba pomyślę o wymianie profilaktycznie.

Tylko gdzie tu znaleźć warsztat/mechanika który będzie wiedział jaki olej i jaka ilość i w którą dziurkę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

a w ASO strasznie kluczyli aby tylko nie powiedzieć ile oleju... Mimo wszystko chcę to zrobić w którymś z nich, aby mieć gwarancję na usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.04.2019 o 22:23, ArKos napisał:

Haldex i dyfer to dwie komory oddzielone.

Ile oleju? Są korki kontrolne do tego... orientacyjnie tylny most 0,8-1l, haldex ok. 0,4-0,5l a skrzynka rozdzielcza trochę ponad litr. To tak z pamięci jak kiedyś tam wymieniałem.

Witam. Jaki olej do dyfra, do skrzynki rozdzielczej A jaki do skrzyni biegów. Proszę o odp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności