Skocz do zawartości

Czas z RDS


zzbych1

Rekomendowane odpowiedzi

Instrukcja obsługi radia, strona 31:

 

"Automatyczne ustawianie czasu

System stale odbiera informacje o aktualnej godzinie i dacie. Jeśli ustawienia godziny i daty mają być aktualizowane automatycznie, uaktywnić pozycję Synchronizacja zegara RDS menu. Jeśli godzina i data mają być ustawiane ręcznie, należy zdezaktywować pozycję Synchronizacja zegara RDS menu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

 

 

Witam. Nie widzę w swojej Mokce dostępnych ustawień do zmiany czasu z RDS. Ani przy godzinie ani przy dacie (jak to wynika z instrukcji).

Czyżby oprogramowanie było do zmiany? W załączeniu zrzuty ekranu z ustawieniami z panelu i nr-em oprogramowania.

Ps. Arcos. Odbierz proszę wiadomość na priv.

 

rps20190831_104457.jpg

rps20190831_140315.jpg

rps20190901_133750.jpg

rps20190901_133812.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomagam na PW - to nie hotline. Mam co robić, nie mam potrzeby kilkanaście razy dziennie pisać tego samego - od pomagania jest forum.

 

W ustawieniach radia należy odszukać opcję automatycznej aktualizacji czasu z RDS i ją wyłączyć, wtedy da się manualnie ustawiać godzinę.

Instrukcja obsługi strona 89.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2019 o 14:50, ArKos napisał:

W ustawieniach radia należy odszukać opcję automatycznej aktualizacji czasu z RDS i ją wyłączyć, wtedy da się manualnie ustawiać godzinę.

Instrukcja obsługi strona 89.

 

Niestety, tak jak piałem wcześniej, choć w instrukcji (której stronę słusznie podał Arcos) widnieje przycisk "Autoregulacja", ja takiej opcji nie mam.

Co widać na wcześniej załączonych screenach.

A ja Arcos chcę ją włączyć, nie wyłączyć.

 

Również mam Navi 900 Intelink (wyświetlacz 8").

 

A dziś zegarek miał już opóźnienie 3 minuty, choć ustawiałem go tydzień temu 🕕☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hmm... w moim aucie mam CD600 i wg instrukcji też powinna być opcja automatycznej aktualizacji czasu przez RDS, a ja takiej opcji nie mam :( W ustawianiach czasu mam tylko: ustaw godzinę, ustaw datę, format daty. RDS w ustawieniach radia jest włączone... Jakiś pomysł dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niepotrzebnie zdublowałem temat w panelu Elektryka i elektronika. U mnie też nie ma przycisku Autoregulacja.

To jest pewnie jakaś bardzo skomplikowana i dodatkowo płatna kosztowna opcja 😂

Kiedy czytam podręcznik i porównuję z moim autem to niejednokrotnie w aucie nie widzę jakiejś opcji . Nie wiem już teraz, czy nie widzę jej bo nie mam, czy nie widzę bo właśnie u mnie nie działa.

Czytałem o identycznym problemie z Auto Set time w Mokka na którymś angielskim forum Vauxhall. Bez rozwiązania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności