Skocz do zawartości

Benzyna


Rafal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam czysto teoretyczne pytanie. W niemczech jest na stacjach paliw benzyna E10, super i super plus. Ja tankuje super. Powiedzcie mi czy mokka 1.4 t 140km będzie wszystko dobrze jesli zatankuje E10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt nigdy nie czyta instrukcji obsługi?

Tak serio traktujecie to wszyscy jako zbędną makulaturę?

Strona 164 instrukcji obsługi:

 

Paliwo do silników benzynowych Należy tankować wyłącznie benzynę bezołowiową zgodną z europejską normą EN 228 lub E DIN 51626-1, lub ich odpowiednikami. Silnik w tym pojeździe może być zasilany paliwem E10 zgodnym z powyższymi normami. Paliwo E10 zawiera do 10% bioetanolu. Używać paliwa o zalecanej liczbie oktanowej 3 228. Zastosowanie paliwa o zbyt niskiej liczbie oktanowej może spowodować spadek mocy silnika i momentu obrotowego, a także niewielki wzrost zużycia paliwa.

 

Normy ujęte w instrukcji obsługi da się znaleźć w sieci bez problemu.

 

W czym jeszcze pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2021 o 10:54, ArKos napisał:

Dlaczego nikt nigdy nie czyta instrukcji obsługi?

Tak serio traktujecie to wszyscy jako zbędną makulaturę?

Strona 164 instrukcji obsługi:

 

Paliwo do silników benzynowych Należy tankować wyłącznie benzynę bezołowiową zgodną z europejską normą EN 228 lub E DIN 51626-1, lub ich odpowiednikami. Silnik w tym pojeździe może być zasilany paliwem E10 zgodnym z powyższymi normami. Paliwo E10 zawiera do 10% bioetanolu. Używać paliwa o zalecanej liczbie oktanowej 3 228. Zastosowanie paliwa o zbyt niskiej liczbie oktanowej może spowodować spadek mocy silnika i momentu obrotowego, a także niewielki wzrost zużycia paliwa.

 

Normy ujęte w instrukcji obsługi da się znaleźć w sieci bez problemu.

 

W czym jeszcze pomóc?

Arkos.

Ja Cię cenię i szanuję. Jesteś pierwszym tutaj, który może wszystko...  i w pierwszym odruchu sam pomyślałem tak jak Ty, ale...

 

Skoro E10 to pierdolamento przepisów unijnych i jest powiązane z pseudo eko logią to wg mnie każdy producent kręciłby na siebie handlowo-marketingowy bat gdyby nie wpisał tego co cytowałeś do instrukcji obsługi. Ale czy naprawdę to paliwo nie szkodzi? Bo producentowi odpowiedzialność za trwałość samochodu kończy się, powiedzmy, po 240 tys km i max 3 latach gwarancji w większości wypadków.

 

Przecież w instrukcji znajdziemy też informacje o zmienianiu oleju co 30 tys km i nie wymienianiu oleju w skrzyni biegów. Prawda?

Sam jestem sceptyczny czytając cokolwiek tam. Więc włożę kij w mrowisko. Może i szkodzi, ale silnik wytrzyma 300 tys km i problem uwidoczni się dopiero później a wtedy da się go zwalić po prostu na wiek i zużycie i planowane postarzanie? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2021 o 22:00, markoni napisał:

warto co jakiś czas zatankować tą super power  bo oczyszcza nagar na świecach wtryski może jestem w błędzie ale coś w tym jest

 

Słuchaj. Jeżdżę swoją Mokką średnio 45 tys km rocznie, tyle, że głównie na LPG. Co 30 tys km zmieniam świece... zgodnie z instrukcją serwisowania. Więc... jaki nagar...  gdyby tam jakiś nagar był, to już dawno by to wyszło. Nie uważasz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyna zawsze jest brudna nie wiesz w co w niej jest .Wysokooktanowa czyści wtryski na niej nie zawsze się jeżdzi  wiadomo ekonomia portfela.Na świecach też osadza się nagar dobrze że wymieniasz co 30km ale nie każdy to robi ja leję raz na miesiąc i mam spokój ale jest to moja opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności