Skocz do zawartości
santorini74

Wymiana rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jak w temacie bo nie mogłem znaleźć nigdzie wiadomości - jakie są terminy wymiany rozrządu ( ewentualnie samego paska ) przy

silniku 1.6 benzyna 115KM ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla A16XER max. przebieg dla rozrządu to 150 000 lub 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tymi terminami to pic na wodę fotomontaż.

Jakbyście zobaczyli, jak wygląda pasek po 150.000km to by Wam włosy stanęły dęba na głowie, pod pachami, na klacie i nie tylko. Postrzępiony i zniszczony jak po wojnie.

To tak jak z wymianami oleju co 30.000km. Nie chcielibyście widzieć wnętrza silnika.

Silniki, z których wziął się A16XER to X16XEL. W nich wymianę rozrządu należało przeprowadzać co 60.000km.

Rozsądek mówi, że skoro i tu i tu pasek jest z tego samego materiału (guma + płótno) to te 150kkm to jakiś kosmos.

Moje prywatne zdanie: nie ryzykowałbym wymiany po 150.000km. Wymieniłbym max przy 100.000km. Wygląd paska po 150.000km np w Insignii 2,0cdti to zgroza i balans na krawędzi rozwalenia silnika wskutek zerwania paska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podałem za 

Odpowiedź doradcy technicznego Opel: Wymiana rozrządu Opel Astra max przy 150.000 km lub po 10 latach.  Wymiana zestawu oryginalnego GM w naszych serwisach Dixi-Car Raszyn/Radom w cenie 799 zł brutto (bez pompy wodnej, której pasek zębaty w tym motorze nie napędza). 

Osobiście nigdy nie przekraczałem 100 000 km lub 6 - 7 lat przy wymianie pierwszego paska lub 70 000 km przy kolejnym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie neguję ani źródła, ani interwału wymiany - wskazuję jedynie praktyczne fakty przemawiające za częstszą wymianą rozrządu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łańcuch. Teoretycznie nie wymienia się go. W praktyce robi się to w momencie, gdy go zaczyna być słychać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adam 1

Ja mam B14 NFT MT6 ,to jeszcze inny silnik? Też ma łańcuch? Muszę sprawdzić w tym całym vinie.

W vinie mam oznaczenie LJD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam B14 NFT MT6 ,to jeszcze inny silnik? Też ma łańcuch? Muszę sprawdzić w tym całym vinie.

W vinie mam oznaczenie LJD

Chyba popełniłeś literówkę B14NET to ten 1.4 turbo 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ArKos a 1.6 CDTI tez ma łańcuch?

Tak. Od strony skrzyni biegów... Nowy trend producentów mający na celu zwielokrotnienie kosztów serwisu.

Co do turbo:

Oba silniki czyli A14NET i B14NET to to samo. Oba spełniają te same normy emisji spalin. Zmiana nazewnictwa wynika z faktu "kodowania" w oznaczeniu silnika norm emisji. B14NET ma jedynie (podobno) overboost czyli przez krótki moment przy ostrym przyspieszaniu turbina wyżej pompuje.

Rodzina silników turbo, czyli A14NEL, A14NET i B14NET to te same konstrukcje mechaniczne. A14NEL mający 120kM ma inny soft sterownika i stąd mniejsza moc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adam 1

Chyba popełniłeś literówkę B14NET to ten 1.4 turbo

Nie .napisałem dobrze. B14 N F T MT6 RM 2016.Tak mam na umowie i w dowodzie ,fakturze.Dlatego nie wiem ,czy mam jeszcze jakiś dodatek w silniku czy co? A w vinie mam LJD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adam 1

ArKos

a B14NFT MT6.Co z tym NFT?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znam takiego silnika. Możliwe, że ktoś strzelił literówkę i napisał F zamiast E.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adam 1

Nie znam takiego silnika. Możliwe, że ktoś strzelił literówkę i napisał F zamiast E.

Cholera na wszystkich dokumentach tak mam faktura ,umowa no trochę dziwne jak mówisz że nie ma takiego silnika ka.Kurde no.może to chodzi że jest LPG?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adam 1

Sprawdź w książce serwisowej, powinno być wpisane

Sprawdziłem he he he jest NFT i jestem głupi.zadzwonie jutro do Opla i niech mi to wyjaśnia co oznacza ten NFT i czy nie jest to pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie napisałem, że NIE MA. Napisałem, że NIE ZNAM takiego silnika. Może jakaś nowa nowość ze strony GM...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może dla nich to te same silniki...Jutro do nich jadę, to ich uświadomie:)Tak to jest z Anglikami...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi