Skocz do zawartości
raflo83

Chiptuning 1.4 Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jakie są Wasze doświadczenia i opnie odnośnie zwiększenia mocy w tym silniku? Osobiście moja wiedza praktyczna i teoretyczna ogranicza się do jednostek VAG a nie miałem okazji jeszcze zasięgnąć wiedzy co do jednostki Opla. Wiadomo, że jest gwarancja itd, itp, ale pomijając ten fakt, to ktoś już coś w tym temacie robił :) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A14NEL ze 120kM po programie poszło na 167kM. Zbiera się nieziemsko, po chipie jakieś 30-35kkm przejechane bezproblemowo.

A14NET to taki sam silnik jak A14NEL tylko program inny. Spokojnie okolice 170kM są osiągalne i myślę, że eksploatacja z głową nie zmieni nic na gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli już, to po gwarancji... i ograniczyłbym się max do 160KM, chociaż bardziej zależałoby mi na Nm... tak do 240 (to już jest +20%)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem, na ile to prawda, ale ponoć opel nie widzi zmian w ECU, więc można pokusić się o zmianę na gwarancji z tym, że jak się będzie jechać do serwisu to trzeba wgrać seryjny program. Trochę z tym zabawy i dobrze mieć zaprzyjaźnionego tunera :) 30KM i 50NM jest jak najbardziej w zasięgu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe czemu jedna ma przed modyfikacją: 150 KM / 223 Nm

Opel obiecuje moment obrotowy 200Nm, a obie Mokki mają wyraźnie wyższy (mowa o serii). 

Kurde. Może by kiedyś swoją zmierzyć. 50 tyś km zrobione, a moc nigdy nie była sprawdzana. :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówi podstawy, ale prawdę. Osobiście robiłem w jednym samochodzie program a teraz latam z boxem. Poprzedni samochód po programie sprzedałem i nowy właściciel dalej się cieszy mocą. Z boxem już zrobiłem ponad 25k km i bez problemów. Obydwie modyfikacje zrobione przez osobę co się zna z pomiarami przed i po modyfikacji a nawet dostrajaniu boxa w czasie jazdy. Doświadczenia z 1.4 turbo opla nie mam, ale chyba prędzej, niż później coś z nim zrobię :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a do 1.6 wolnossaka pasuje może turbina z 1.6 turbo? czy ktoś wie? bo może bez małych przeróbek dałoby się to zrobić? czy to w ogóle inna jednostka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaczyna się... to, czego się obawiałem.

Może z Ikarusa byśmy spróbowali? W razie czego drutem spróbujemy zamocować a uszczelnimy gumą do żucia.

A tak na poważnie: najpierw poczytaj (i to sporo) na temat silników doładowanych i atmosferycznych, ich podobieństw, różnic, zasad działania pewnych podzespołów, a potem dopiero rozważaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Apropo boxów ostatnio widzialem insignie 2.0 cdti z boxem niby zrobiony pod auto itp etc a dziury w tlokach powypalalo... (Wtryski i osprzet byl ok )To tak na marginesie boxow ktore zwiekszaja dawke paliwa zeby bylo wiecej powera... A jesli chodzi o 1.4 turbo 140 koni to czy nie uwazacie ze to i tak sporo jak na taki motor?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,koledzy czy ktoś może mnie uświadomić jaka jest różnica  między silnikami a raczej w czym się różni silnik     A14NET od silnika B14NET .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było na forum, było. Niczym. To ten sam silnik w innym oznaczeniu adekwatnym do spełnianej normy emisji spalin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardziej, niż o samą jednostkę napędową (A/B)14NE(L/T) obawiałbym się trwałości przekładni i innych podzespołów, bo silnik po tylu latach urósł do miana silnika dość wytrzymałego. Bezpieczna granica dla skrzyni M32 to około 170km i 240-250Nm momentu - i na takie coś spokojnie bym się zdecydował, gdybym potrzebował. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta skrzynia lata z dieslem 300Nm a teoretycznie jest obliczona do 320Nm. Moc jej nie zabija tylko moment.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po 1,5 roku użytkowania w końcu sie skusiłem na program. Samocho żony, wiec miało byc bezpiecznie. Wykres wkleję przy okazji po powrocie z wakacji. Seria wyszła 149/227 a po programie 169/265. Program zrobiony dzien przed trasa 1100km, wiec miałem gdzie testować. Różnice czuć bardzo fajnie, nigdy nie bedzie to rakieta, ale elastyczność na duży plus. W serii brakowało trochę wigoru, a teraz ciągnie i miło sie wyprzedza. Spalanie na 1100km wyszło 6,8l, jazda dynamiczna, ale nie było za dużo autostrad. Wrażenie, ze przy spokojnej jeździe pali mniej, przy dynamicznej - bedzie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cena zależy od tunera. Ja już kolejne auto robiłem w Vagtune, to jakiś rabat był. Ogolnie to jakos okolo 1,5k+ trzeba liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niezły wynik  :) . Pewnie też bym się skusił, ale...:

Jaką masz gwarancję (Opla) na auto? Czy dwuletnią, czy przedłużałeś? Bo chyba na silnik przepada... A nawet chyba na takie podzespoły jak skrzynia czy zawieszenie bo w razie awarii będą ją wiązać z pozafabrycznym zwiększeniem mocy i Nm.

Nie sądzę, żeby doszło do awarii, dużo aut jeździ na tunie. Życzę wszystkiego dobrego z nową mocą  B) 

Zapodaj, jak przyspiesza do 100, elastyczności, itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi