Skocz do zawartości

Nowe auto i korozja wydechu.


umbrella

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pod ręką zwykłej gwarancji, a jedynie wydłużoną gwarancję FlexCare w której jest napisane:

 

 

4. W odniesieniu do części zamontowanych podczas naprawy, do czasu upłynięcia Okresu Gwarancji, taka sama gwarancja jest
udzielana na te części jak na pojazd silnikowy, tj. Wydłużona Gwarancja Opel FlexCare nie zostanie dalej wydłużana w efekcie
naprawy czy wymiany części nawet w przypadku części naprawionych lub wymienionych. Nie ma możliwości wysuwania
żadnych dodatkowych roszczeń na podstawie Wydłużonej Gwarancji Opel FlexCare. Wymienione części stają się własnością
Sprzedawcy.

 

 
Przypuszczam że w normalnej gwarancji taki punkt także istnieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To jest oczywiste w gwarancji ale nie w rekojmi. Pomysł o tym wydechu, jeśli jest tak ze faktycznie pewna partia wydechów jest podatna na korozje. Wymienia Ci i ponownie wstawia z tej samej partii, to nie masz żadnych praw? Maja Ci wymienić element na wolny od wad a przecież te wady mogą od razu nie wystąpić. 

 

i jeszcze jeden przykład

w listopadzie kończy CI się gwarancja. W październiku zgłaszasz, że coś CI się zepsuło np. wentylator. Wymieniają Ci w październiku wentylator na nowy, ale w grudniu znowu nie działa. W związku z tym, że w listopadzie skończyła CI się gwarancja na auto nie masz żadnych praw? Przecież dostałeś nową część wolną od wad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

Wlasnie ten przykład z wentylatorem dobrze odzwierciedla moje pytanie: jeżeli ten wydech ma rozlecieć się za rok (prawdopodobnie skończy mi sie już gwarancja FlexCare, bo mam limit 75tyś km) i powołam się na jego wymianę z tego samego powodu (wewnętrzne elementy są nietrwałe) to nie mam żadnego prawa do ponownej bezpłatnej wymiany? Ze slow Arkosa wynika mniej wiecej to, że serwis może w taki sposób naprawić samochód, by ten bezawaryjnie dotrwał do końca gwarancji. Czyli faktycznie skrajny przypadek jest taki, że awaria zgłoszona tuż przed końcem gwarancji może być zrobiona na odwal sie...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taka trochę jałowa dyskusja. Kupiłeś samochód, a nie np. tłumik. Gwarant usuwa usterkę (czyt. tłumik) żeby auto było sprawne przynajmniej przez okres który obejmuje gwarancja. 

Jeżeli popsuła ci się nowa lodówka, pralka to gwarancja też zostaje przedłużona tylko o czas usunięcia usterki i nie dostajesz jakiejś dodatkowej gwarancji na podzespoły. Poza tym chyba podstawą reklamacji jest rachunek/faktura a takowej ASO chyba nie wystawi bo nic nie zapłaciłeś. I tak dodatkowo z jakiegoś forum wypowiedź rzecznika konsumentów:

 

cytat. pani Eweliny z Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów:


Jeżeli zakupił Pan samochód bez związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, czyli jest Pan w świetle prawa konsumentem, i składał Pan reklamację z tytułu gwarancji udzielonej przez producenta, należy sprawdzić w zapisach dokumentu gwarancyjnego, który otrzymał Pan przy zakupie, czy w związku z wymianą części na nową, gwarant przedłuża swoją odpowiedzialność (gwarancja określa obowiązki gwaranta i uprawnienia kupującego).

Do gwarancji udzielonej konsumentowi (osób dokonujących zakupu towaru bez związku z działalnością gospodarczą lub zawodową od przedsiębiorcy), nie stosuje się przepisów kodeksu cywilnego o gwarancji jakości (m.in. art. 581 mówiącego, że termin gwarancji biegnie na nowo, jeżeli gwarant z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej dostarczył rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją).

 

 

Następnym razem Panowie zanim kupicie samochód to kupujcie jedynie taki w którym wymiana części przedłuży gwarancję. Obawiam się że będziecie chodzić na piechotę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, co ma wymiana części do przedłużania gwarancji na samochod. Wymiana części daję Ci rękojmie (nie gwarancje) na dany wymieniony element i w żaden sposób nie przedłuża gwarancji na samochód :)

 

i przykład dawno temu zepsuła mi się golarka pewnej marki, oddałem na niezgodność z umową dostałem nową i zapytałem co jeśli się zepsuje, sprzedawca poinformował mnie o nowej dwuletniej rękojmi, która będzie naliczana od dnia podpisu odbioru przeze mnie golarki. 

 

dyskusja jałowa ;)

http://konsumentwsieci.pl/okres-odpowiedzialnosci-sprzedajacego-po-wymianie-towaru-w-ramach-rekojmi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Super że poruszył ktoś ten temat ( temat tłumika). U mnie w samochodzie wymieniony jest już po raz drugi dodatkowo dwa razy wymieniana jest plecionka. Auto ma przejechane 55 tys km. W następnym tygodniu jestem umówiony na serwis na którym ma być wymieniony tłumik 3 raz.

 

Proszę Państwa może coś byśmy z tym zrobili w grupie? Może TVN Turbo Kamera :)) - jedyna nadzieja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności