Skocz do zawartości

Nowe auto i korozja wydechu.


umbrella

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to możliwe by nowe auto miało taką korozję wydechu?

Super że poruszył ktoś ten temat ( temat tłumika)- bo myślałem że jestem wyjątkiem i tylko mnie się tak dzieje.. U mnie w samochodzie wymieniony jest już po raz drugi dodatkowo dwa razy wymieniana jest plecionka. Auto ma przejechane 55 tys km. W następnym tygodniu jestem umówiony na serwis na którym ma być wymieniony tłumik 3 raz. 

 

Proszę Państwa może coś byśmy z tym zrobili w grupie? Może TVN Turbo Kamera  :)) - jedyna nadzieja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam forumowiczów. Cytat z Opel FlexCare:

"9. Z Płatnej Ochrony Pogwarancyjnej wyłączone są podzespoły/grupy podzespołów oraz następujące pozycje: • Wyważanie i geometria kół • Regeneracja filtra cząstek stałych • Regulacja ustawienia elementów nadwozia takich jak zamki i zawiasy • Eliminacja hałasów i wibracji wywoływanych przez wadliwie spasowane części nadwozia lub złą geometrią nadwozia, kół lub zawieszenia • Regulacja następujących elementów: hamulce, hamulec postojowy, sprzęgło, skrzynia biegów, paski klinowe, zapłon, mechanizm rozrządu silnika, reflektory, geometria ustawienia kół przednich, drzwi, pokrywa silnika, pokrywa bagażnika, klapy, okno dachowe, szyby, przesłony nawiewów • Poniższe podzespoły są ogólnie uznawane za części eksploatacyjne, które podlegają normalnemu zużyciu, i przez to są wyłączone z zakresu gwarancji: okładziny hamulcowe, bębny hamulcowe, tarcze hamulcowe i klocki hamulcowe, łożysko wyciskowe sprzęgła, tarcze dociskowe sprzęgła oraz tarcze cierne, opony, wycieraczki oraz gumy, pomocnicze paski napędowe, paski zębate oraz paski klinowe, wewnętrzne/zewnętrzne elementy wykończeniowe, listwy ozdobne, uszczelki, osłony, progi i nadkola, pokrowce siedzeń i oparć, wykładziny i dywaniki podłogowe, pęknięcia szyb (na skutek ingerencji z zewnątrz), przewody grzejne szyb (na skutek uszkodzenia mechanicznego), świece zapłonowe, rury wydechowe oraz tłumiki, baterie nadajników zdalnego sterowania, bezpieczniki, żarówki z wyjątkiem żarówek w reflektorach ksenonowych, sprężyny gazowe do klapy tylnej i pokrywy silnika, amortyzatory oraz kolumny MacPhersona."

Czyli mam rozumieć, że ewentualna naprawa-wymiana będzie odpłatna?

Głównie chodzi mi o rury wydechowe oraz tłumiki (z forum dowiedziałem się, że rdzewieją). Jedni piszą, że wymienili im w ramach gwarancji inni, że nie podlegają gwarancji. Jak to w końcu jest. Pytam, gdyż zastanawiam się nad tym przedłużeniem gwarancji do 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Cytat z Opel FlexCare:

"/.../Eliminacja hałasów i wibracji wywoływanych przez wadliwie spasowane części nadwozia /.../?

 Zajady ze śmiechu mi popękały Qrwakulszowa, ... czyli można rozumieć, że producent nie po to źle złożył żeby później to naprawiać. Buhaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mój wydech wygląda tak. Najgorsze jest to że na tłumiku jest czarny nalot w jednej części. Jakby opuszczał gdzieś bokiem

. Co o tym myślicie?

post-10-0-59887500-1502704965_thumb.jpg

post-10-0-25525300-1502705087_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam niecale dwa lata a juz cztery awarie wymienili i ciekawe co dalej?? twierdza w Aso ze czasem taki bubel trafia sie ...bym z checia wynienil na nowy bez wad ale czy akurat taki sie trafi??? chyba w kazdym cos jest...uklad wydechowy ponoc taka seria tlumikow wyszla to po co puscili????na wszystko Aso ma odpowiedz gotowa ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Serwis twierdzi że w tylnej części tlumnika jest ujście wody i tam się kopci ale to tak ma być. Rdza na układzie wydechowym jest naturalnym zjawiskiem zużycia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności