Skocz do zawartości

Podłączenie rejestratora jazdy.


umbrella

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem w użytkowaniu rejestratora samochodowego. Od tygodnia testuję w moim autku kupiony u Chińczyka model Novatek 96650 B40 Pro A118c. Przede wszystkim zdecydowałem się na ten model ze względu na zwartą obudowę i dość przyzwoitą cenę (51 USD). Myślę że jak na rejestrator Full HD to niezła cena. Płytkę mocującą przykleiłem przy pomocy załączonej taśmy 3M do tej plastikowej osłony za lusterkiem wstecznym. Trzyma się extra i praktycznie jest niewidoczna. Dostęp do przycisków dobry i ekran również dobrze widoczny od dołu. Kabel zasilania poprowadziłem górą za podsufitką po lewym słupku do skrzynki bezpiecznikowej. I tutaj ważna rzecz, żeby nie wcinać się w kable wykorzystałem t.zw. bypass bezpiecznika mini (dostępny na Allegroszu za kilka zł.) Wyjmuje się bezpiecznik np. od zapalniczki i w to miejsce wpina się ww bypass czyli prąd nadal idzie na gniazdo zapalniczki a my mamy dodatkowy kabel +12V. Masę należy złapać pod którąś śrubką. Ja wkręciłem dodatkową w tą blachę z otworami przy skrzynce. W tak przygotowane kable najpełniej podłączyć dodatkowe gnazdo zapalniczki (również z aukcji za kilka zł). Podłączenie gotowe, kamera startuje razem z włączeniem stacyjki a wyłącza się po wyłączeniu zapłonu.

Teraz kilka zdań na temat nagrań przez ww rejestrator. Włożyłem kartę microsd 32gb co wystarcza na ok 5 godzin nagrań które oczywiście zapętlają się automatycznie. Co do jakości nagrań to 1920 na 1080 30 klatek. W dzień słoneczny jest bardzo dobrze, w dzień pochmurny również dobrze i wieczorem też. Gorzej w nocy, na oświetlonych ulicach dobrze, gorzej na ciemnych bocznych drogach ale do zaakceptowania.

Po tygodniu użytkowania mogę śmiało polecić kamerkę. Fajny design, użytkowanie bezproblemowe, a i jakość nagrań , jak ktoś nie ma wygórowanych oczekiwań, dobra.

Pozdrawiam wszystkich.attachicon.gifzl2.jpegattachicon.gifzl1.jpeg

Dzięki macjan2016 za pomysł z bypass-ami mini bezpieczników.Tego mi brakowało do instalacji rejestratora Mio 698 Dual + SmartBox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanko, czy puszczając kabel po słupku (lewym czy prawym) da się go tak wcisnąć, żeby był niewidoczny czy trzeba zdejmować słupek i w nim puścić kabelek? Jeżeli trzeba zdjąć, to jak go zdemontować? Jest na jakieś uchwyty pewnie, a nic nie chce urwać:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie mniej roboty:), dziękuję za info. Ale przewód macie puszczony od strony przedniej szyby po słupku (czyli wewnętrznej) czy od strony okna drzwi? Jeżeli od zewnętrznej, to będzie kawałek od gróy widać jak przechodzi, ale to w sumie nie problem...

I jeszcze taka kwestia: ArKos, czy jesteś pewny, że gniazdo zapalniczki nie jest pod napięciem po wyłączeniu zapłonu? Bo w instrukcji jest taka adnotacja, ale tylko dotycząca gniazdka 220V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że nie ma napięcia po wyłączeniu zapłonu, bo mam tam rejestrator podłączony. Zasilanie dostaje w pozycji kluczyka I oraz II czyli akcesoria i potem zapłon. Wyjmujesz kluczyk, napięcie znika.

Przewód mam puszczony w płaskim kawałku uszczelki drzwi tyż przy otworze drzwiowym, a nie przy szybie czołowej. Na górze da się go wsadzić pod osłonę słupka między nim a podsufitką i nic nie widać. Nad szybą mam wsunięty pod podsufitkę i wypuszczony przy lusterku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jestem pewien, że nie ma napięcia po wyłączeniu zapłonu, bo mam tam rejestrator podłączony. Zasilanie dostaje w pozycji kluczyka I oraz II czyli akcesoria i potem zapłon. Wyjmujesz kluczyk, napięcie znika.

Przewód mam puszczony w płaskim kawałku uszczelki drzwi tyż przy otworze drzwiowym, a nie przy szybie czołowej. Na górze da się go wsadzić pod osłonę słupka między nim a podsufitką i nic nie widać. Nad szybą mam wsunięty pod podsufitkę i wypuszczony przy lusterku.

ArKos,

Powiedz jak wsadzić ten przewód pod osłonę prawego słupka A? Wczoraj montowałem rejestrator jazdy i aktualnie ok 10 cm mam puszczone na zewnątrz słupka. Przewód jest czarny i wygląda ochydnie. Chętnie bym go schował, ale nie chcę nic uszkodzić. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja wpiąłem rozgałęźnik zasilania z gniazdem bezpiecznika zamiast bezpiecznika gniazda zapalniczki i przeprowadziłem przy słupku przewód schowany tak że nic nie widać :)

 

 

Pytanie tylko pewnie do admina jeśli chodzi o gwarancję to czy tego typu rozwiązanie tą gwarancję przekreśla? Czy jeśli będę oddawał auto do serwisu i wszystko odepnę to jest jakiś sposób żeby zobaczyli czy było coś wpinane i unieważnią gwarancję?

post-549-0-87087200-1497182235_thumb.jpg

post-549-0-48092000-1497182240_thumb.jpg

post-549-0-71383400-1497182247_thumb.jpg

post-549-0-28330200-1497182251_thumb.jpg

post-549-0-72681200-1497182254_thumb.jpg

post-549-0-64763700-1497182259_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności