Skocz do zawartości

Podłączenie rejestratora jazdy.


umbrella

Rekomendowane odpowiedzi

Ale pomyśl. Kiepska pogoda ,deszcz, wieczór ....masz kolizję i koleś dał nogę. Myślisz sobie : spoko, jest przecież kamera. A w domu okazuje się, że kiepskie wideo i nie odczytasz numerów. Albo pukniesz się z kimś lusterkami ( jego wina ) I co ? Szach i mat. Ja wyszedłem z założenia, że jak kupić to coś co działa jak trzeba. Oszczędzisz na kamerce kilka stówek, a w naprawę wsadzisz 2000zł. Lepiej by Polak był wkońcu mądry przed szkodą. Kamera to wydatek jednorazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pomyśl. Kiepska pogoda ,deszcz, wieczór ....masz kolizję i koleś dał nogę. Myślisz sobie : spoko, jest przecież kamera. A w domu okazuje się, że kiepskie wideo i nie odczytasz numerów. Albo pukniesz się z kimś lusterkami ( jego wina ) I co ? Szach i mat. Ja wyszedłem z założenia, że jak kupić to coś co działa jak trzeba. Oszczędzisz na kamerce kilka stówek, a w naprawę wsadzisz 2000zł. Lepiej by Polak był wkońcu mądry przed szkodą. Kamera to wydatek jednorazowy.

E no bez przesady widać u mnie idealnie i to na duże odległości a jak walnie w ciebie to w odległości milimetrów a nie kilometrów. No ale już się nie będę rozpisywał czy warto kilka setek wydawać na kamerę.Każdy niech robi jak uważa.25 lat nie miałem kamerki i tez się jeździło.No a teraz się skusiłem i niech sobie jest, oby nigdy nie była potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radar22 nie za nisko masz ta kamerkę ,dobrze wszystko widzi?

 

Całkiem nieźle wszytko widzi, ustawiona jest tak że widzi dolną linię pod szybą i w przód idealnie widać wszystko. Mi jakoś obok lusterka nie pasowało, a poza tym blisko do schowania kabli i podpięcia wewnątrz pod zapalniczkę. Samo gniazdo mam wolne, bez rozdzielaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zakupiłem rejestrator do busa (DUCATO), kamerka to TrueCam A7s. Poprzeciągałem już przewody w słupku i w podsufitce. Wczoraj kupiłem gniazdo bezpiecznika i wepnę się bezpośrednio do akumulatora.

 

U mnie kamerka sama kończy pracę, gdy nie wykryje ruchu. Nie mniej jednak podłączyłem ją przez adapter zasilania. W dodatniej żyle adaptera osadziłem gniazdo bezpiecznika 5A.

 

Myślę, że jutro lub po jutrze dokończę całą instalacje. Pozostało mi podłączenie przewodów do akumulatora i osadzenie kamerki na szybie. Będę ją osadzał na taśmie dwustronnej 3M, gdyż producent przewidział i dołożył do zestawu taką możliwość a moim zdaniem w przypadku tej kamerki wygląda to bardziej dyskretnie niż montaż na ssawce.

 

Czas pokaże jak to będzie działało. O stronę elektryczną jestem spokojny, bardziej obawy mam o trwałość taśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem w użytkowaniu rejestratora samochodowego. Od tygodnia testuję w moim autku kupiony u Chińczyka model Novatek 96650 B40 Pro A118c. Przede wszystkim zdecydowałem się na ten model ze względu na zwartą obudowę i dość przyzwoitą cenę (51 USD). Myślę że jak na rejestrator Full HD to niezła cena. Płytkę mocującą przykleiłem przy pomocy załączonej taśmy 3M do tej plastikowej osłony za lusterkiem wstecznym. Trzyma się extra i praktycznie jest niewidoczna. Dostęp do przycisków dobry i ekran również dobrze widoczny od dołu. Kabel zasilania poprowadziłem górą za podsufitką po lewym słupku do skrzynki bezpiecznikowej. I tutaj ważna rzecz, żeby nie wcinać się w kable wykorzystałem t.zw. bypass bezpiecznika mini (dostępny na Allegroszu za kilka zł.) Wyjmuje się bezpiecznik np. od zapalniczki i w to miejsce wpina się ww bypass czyli prąd nadal idzie na gniazdo zapalniczki a my mamy dodatkowy kabel +12V. Masę należy złapać pod którąś śrubką. Ja wkręciłem dodatkową w tą blachę z otworami przy skrzynce. W tak przygotowane kable najpełniej podłączyć dodatkowe gnazdo zapalniczki (również z aukcji za kilka zł). Podłączenie gotowe, kamera startuje razem z włączeniem stacyjki a wyłącza się po wyłączeniu zapłonu.

Teraz kilka zdań na temat nagrań przez ww rejestrator. Włożyłem kartę microsd 32gb co wystarcza na ok 5 godzin nagrań które oczywiście zapętlają się automatycznie. Co do jakości nagrań to 1920 na 1080 30 klatek. W dzień słoneczny jest bardzo dobrze, w dzień pochmurny również dobrze i wieczorem też. Gorzej w nocy, na oświetlonych ulicach dobrze, gorzej na ciemnych bocznych drogach ale do zaakceptowania.

Po tygodniu użytkowania mogę śmiało polecić kamerkę. Fajny design, użytkowanie bezproblemowe, a i jakość nagrań , jak ktoś nie ma wygórowanych oczekiwań, dobra.

Pozdrawiam wszystkich.post-263-0-09916800-1476723729_thumb.jpegpost-263-0-82958900-1476723750_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności