Skocz do zawartości

elektrycznie opuszczanie szyb


markoni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na forum nowym posiadaczem Opla mokki X 1,4 t zauważyłem że przy opuszczaniu szyby lub podnoszeniu,, drzwi drgają na bok tzn tapicerka i blacha gorsze są od kierowcy niemniej od pasażera wygląda tak jak nie domknięte drzwi takie są  drgania.Następna usterka to spoiler z światłem stopu nie jest w równej linii z nadwoziem różnica4mm.. Start  stop działa jak wentylator włączę na 1 stopień silnik nagrzany  mam 2560km przebiegu . Mam prośbę do kolegów czy też mają takie objawy mam zamiar zadzwonić do aso mucha i mam obawy że mnie mogą zmyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyby - też tak mam, widać przy domykaniu lekki ruch tapicerki drzwi. Moim zdaniem zbyt słaba kratownica pod tapicerką. Spojler powinien zostać poprawiony i dopasowany. S&S zachowuje się poprawnie moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na Piątek jestem umówiony do Aso dam znać ale z drzwiami do nie do końca mogę zrozumieć bo tapicerkę aż wypycha,po iluś tam opuszczeń powyrywa ją.Na zewnątrz jak trzyma się rękami drzwi to czuć coś kiedyś strzeli - linki, mechanizm prowadnice szyby. Tak miałem kiedyś  w golfie 4 szyba opadła a ja na wczasach nad morzem.brak narzędzi Jak się to ma do innych posiadaczy Mokki niekoniecznie X Kapitalne to FORUM bo wiedza na temat tego auta jest mała pomimo że jest się kierowcą wieloletnim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż poszedłem sprawdzić.

 

Spoiler - cacy

Szyba - dosłownie minimalny ruch górnej części osłony wewnętrznej drzwi tylko na początku opuszczania i w ostatniej fazie zamykania okna. Myślę, że ma to związek z profilem szyby (lekko wypukła) i jej układania się w ramie drzwi. Gdyby szyba była płaska tego zjawiska by nie było. Napisałem "zjawisko", bo nie uważam tego za problem.

 

Markoni, co do Twojego przypadku, jeżeli jest tak drastycznie, to po mojemu przyczyną może być mocowanie szyby, które za bardzo uderza/dociska od wewnątrz w górną część tapicerki przy zamykaniu okna. Przy otwieraniu zjawisko odwrotne - tapicerka opada. Czy dobrze kumam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markoni,

Zapraszam do Gliwic na Tarnogórską 188A - Opel Wawrosz, pracuję tam jako mechanik.

Spojrzę na zgłoszenie rzetelnie i w dodatku porównam ze swoją. U mnie się rucha ta tapicerka ponad 2 lata i jakoś nic nie odpadło :P Ale może u Ciebie faktycznie jest coś nie tak.

Gdybyś reflektował na wizytę w ASO u Wawrosza, to podam Ci numer na recepcję - ustalisz termin wizyty i nawet możesz sobie zastrzec, że to ja mam obsługiwać Twoje auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizytę u Muchy można odwołać ;)

Przedwczoraj w poniedziałek robiłem Astrę H Twintop (cabrio z twardym dachem) zdiagnozowaną u Muchy... Chłopina wykosztował się niepotrzebnie na nową pompę hydrauliki dachu za kilka stów, a przyczyna była banalna i zapłacił za diagnozę i naprawę 200zł... Plus wcześniej uzgodnione 220 za wymianę pompy dachu - niepotrzebnie, bo oryginalna była sprawna. Teraz dach mu się otwiera i zamyka jak lala a wcześniej ani drgnął. :D

Tak więc uważaj z Muchami... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności