Skocz do zawartości

Kalibracja czujników kół


Gość shadok

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii czujników TMPS. Byłem ostatnio w warsztacie wulkanizacyjnym i pytałem o czujniki. Proponował mi montaż nowych czujników na drugi komplet kół, przy czym nowe czujniki miały by sklonowany kod z czujników fabrycznych i nie byłoby potrzeby kalibracji przy każdej zmianie kół. Czy ktoś korzystał z takiego patentu i czy to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za 4 oryginały GM płaciłem 380 z wysyłką.

https://www.olx.pl/oferta/opel-gm-kpl-nowe-org-czujniki-cisniena-powietrza-tpms-insignia-astra-CID5-IDkXR9y.html#828d62b94b

Są tutaj w tej samej cenie.

Uważam, że za drogo. Przekładka kompletu opon z wyważeniem to ok. 80zł. Programowanie czujników 3-4-5 dych? Reszta to jego koszt czujników.

Teraz pytanie: czy to oryginały dające się klonować czy jakieś chińskie coś, co nie wiadomo jak długo podziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ogólnie głupota. Tyle o ile można polemizować czy czujniki są potrzebne czy nie, zastanawiam się po co cały ten cyrk zrobili z programowaniem ( pytanie retoryczne, bo jak nie wiadomo o co chodzi  ... ). Można to było rozwiązać bezboleśnie, tak jak w Insignii, mam 2 komplety kół, w nich 2 różne komplety czujników, i system samouczący się, czyli po założeniu kół wystarczy spełnić 2 warunki, auto musi trochę postać , a przy ponownej jeździe doprogramują się same. W Astrze J ( brak systemu samouczącego się ) pełen werwy zakupiłem drugi komplet czujników do zimówek myśląc że będę jeździł do serwisu je za każdym razem programować, do serwisu mam naprawdę nie daleko, i programowanie robione po koleżeńsku i ..... ostatecznie zlałem temat bo mi po prostu szkoda czasu było , w lato jeździła żona na nie zaprogramowanych ( świeciła kontrolka, ale to zlewka, bo na lato i tak motor ma ), a w zimie kontrolki nie było.

Teraz kiedy małżonka kupiła sobie Mokkę X , moje myślenie jeszcze bardziej się zmieniło, zakupimy prawdopodobnie tylko opony zimowe i będziemy je przekładać, mimo że mam pełne zapewnione warunki do zmiany kół itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Arturro

Witam. Mierzi mnie ten problem więc postanowiłem rozwiązać go samodzielnie. Zakupiłem EL50448 na aliexpress zapłaciłem z przesyłką 104zł. Teraz jeszcze muszę poszukać zaworów z czujnikami i założyć je na komplet zimowy. Na ali znalazłem w cenie 15 euro za sztukę. Programowanie wygląda na dziecinnie proste. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności