Skocz do zawartości

Kalibracja czujników kół


Gość shadok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponieważ sezon na opony letnie już tuż-tuż a wymogi są to mam zapytanie, kto z Was posiada  przyrząd do kalibracji czujników kół??

                   

woj. podkarpackie rejon Jarosławia- Rzeszowa. 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

dzisiaj robiłem przekładkę na zimówki i była próba zakupu od aliego.działa idealnie i bez zadnych problemow

https://www.aliexpress.com/item-img/High-Quality-EL-50448-Auto-Tire-Pressure-Monitor-Sensor-TPMS-Activation-Tool-OEC-T5-EL-50448/32799747310.html?spm=2114.10010108.1000017.2.64cb90fdsA8wnR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzisiaj zmieniałem koła chce skalibrować czujniki a tu zonk.Nie chce skalibrować pierwszego koła to i wiadomo następnych tez nie idzie .To moja trzecia kalibracja urządzeniem EL-50448 wiec wiem co po kolei należy robić.Czy to możliwe że czujnik ciśnienia akurat w pierwszym kole do kalibracji padł ?A może EL-50448 poszedł w zaświaty,ale wszystko świeci jak należy ,baterie wymieniłem na nową .Kurcze co to może być? co mogę robić źle?Autko na luzie na ręcznym, kalibracja rozpoczęta od lewego koła tam gdzie pierwszy migacz świeci .koła dobrze przełożone tak jak były wcześniej.Zgłupiałem albo o czymś zapomniałem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz obudowę urządzenia do przypisywania czujników (To nie jest przyrząd do kalibracji... Nic nim nie możesz skalibrować). Sprawdź czy nie przemieściła ci się cewka anteny. Powinna być wsunięta maksymalnie głęboko. Jeśli tak to trzeba ją wsunąć i zablokować np kawałkiem mikrogumy (Tak by się nie cofała podczas używania).

Co do standardowych baterii to raczej średnio a nawet wcale się nie nadają, co widać po pulsującej diodzie (przygasa). Mi nawet przy nowych bateriach urządzenie zdychało a napięcie spadało z 9V do 6V. Idealnie sprawdza się z akumulatorkiem 9V po solidnym naładowaniu przed korzystaniem.

Nie za wcześnie na zmianę ogumienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarbol Nic nie działa .Rozbierałem EL-50448 atenka w porządku ,dociśnięta


 

 

. Spróbuj przyłożyć bezpośrednio do opony, tam gdzie jest czujnik. U mnie zadziałało. ;) 

 

 

Do opony ?nie na czujnik ?Tylko że wcześniej działało jak przykładałem do czujnika .sam już nie mam pojęcia co się dzieje.Działało a nie działa.Najwyżej kupie nowy EL-50448 tylko jak to nie wina tego urządzenia?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jako pierwsze koło zrobić jakiekolwiek inne. Wykluczysz usterkę czujnika i potwierdzisz awarię programatora.

Chyba ten sprzęt jednak padł .Zrobiłem jak kazałeś i żadne koło , czujnik się nie zaprogramował.no cóż jutro się  jeszcze pobawię a jak nie da rady to na wieczór kupie nowy sprzęcik staniały znowu.W domu zrobię małe dochodzenie czy komuś do zabawy nie był potrzebny .Dzięki wszystkim za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć i sprawdź czy nic się nie odlutowało. Sprawdź czy antena się nie odlutowała (oberwała... być może to sprawdziłeś za pierwszym razem), prawdź czy na baterii po naciśnięciu przycisku nie spada gwałtownie napięcie (niezbędny multimetr). Mój egzemplarz najlepiej pracuje przy zasilaniu z akumulatorka... baterie 9V nawet alkaliczne nie dawały rady.

Jeśli jest sprawne to wystarczy na ułamek sekundy nacisnąć przycisk i aktywuje się na ok 10 sekund (co widać po diodzie LED). Przycisku nie trzeba trzymać cały czas.

Przykładać antenę najlepiej od strony opony, tuż nad czujnikiem TPMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalibrowałem-przypisałem te czujniki.Ale od początku.Po waszych namowach  szczególnie Jarbola ale innych tez ,ROZEBRAŁEM  jeszcze raz na czynniki pierwsze EL-50448.Posprawdzałem miernikiem też ,przedmuchałem  powietrzem do laptopów poskładałem poszedłem do kół i nic.ani na wentyl ani na oponie .ROZEBRAŁEM trzeci raz i wyjąłem antenkę z obudowy ,wcześniej była dociśnięta na maksa,i  z taka wyjętą atenką poszedłem do samochodu i zacząłem od nowa i znowu nic ale wtedy dołożyłem do opony i SKUR..SYN zatrąbił. Potem resztę trzy bez problemu ale nie tak ja na filmiku tylko takie kółka robiłem antenką wokoło wentyla i poszło .Troszkę dziwne to wszystko bo wcześniej robiłem na wentyl tak jak na filmiku i szło bez problemu a teraz na oponie.W każdym razie gdyby nie wasze podpowiedzi szczególnie Jarbola ale innych tez to bym kupił drugi sprzęt i bym może tez nie "skalibrował". Dzięki jeszcze raz a moje doświadczenie może się komuś przyda z tą wyjętą antenka z obudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności