Skocz do zawartości

Biała perła - naprawa lakiernicza


umbrella

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moja kochana żona wyjeżdżając z parkingu , zaczepiła tylną częścią auta o stojącą blisko latarnie uliczną.

Efektem czego prawe drzwi tylne na rancie oraz felga koła zostały uszkodzone.

Naprawa poszła z mojego AC a auto naprawione w warsztacie Opla. Drzwi wymienione i polakierowane. I tu pojawia się problem. Okazało się iż lakier perłowy to najbardziej z problematycznych lakierów jakie istnieją. Kolor lakieru na drzwiach jest wprawdzie ten sam i w pochmurną pogodę wygląda normalnie , ale już z słoneczny dzień pod różnymi kątami inaczej odbijają światło.

Ale większym problemem jest raczej u mnie to iż po 3 tygodniach od naprawy lakier wydaje się miękki. Można spokojnie paznokciem zrobić trwałe "kreski" / wgłębienia które już zostają na amen. Na krawędziach można by go zedrzeć paznokciem. Lakiernik twierdzi iż nowa powłoka lakiernicza uzyska swoją twardość dopiero po 3 miesiącach!

Czy to prawda czy po prostu nie chce przyznać że schrzanił robotę?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nieprawda.

Po pomalowaniu obowiązkiem warsztatu jest oddać auto w stanie umożliwiającym normalną eksploatację, co niestety w tym wypadku nie ma miejsca. Po to stosuje się lampy UV i grzanie komory lakierniczej, żeby lakier się utwardził. Jeśli w komorze lakierniczej jest 60-70*C i do tego są lampy UV, to lakier nadaje się do polerki po ok. 1-2 godzinach i normalnie można go użytkować bez obawy o pozostawienie śladów, jak wspomniano np. paznokciem.
Zjebana robota moim zdaniem - za mało utwardzacza dodano do lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem też bezpośrednio do Opla. Pani przyjęła zgłoszenie, a po 3 godzinach oddzwoniła z informacją iż kontaktowali się właśnie z lakiernią i po rozmowie z miłym panem mogą potwierdzić, że proces utwardzania lakieru może trwać do 3 miesięcy.

Nie wiem co mam teraz robić. Kto mógłby teraz stwierdzić, że lakiernik spartolił robotę? Nawet jak pójdę do prawnika to ktoś musiałby potwierdzić czy lakierowanie wykonane zostało niepoprawnie.

Nie znam się na lakierowaniu , ale jak więc wygląda lakierowanie / utwardzanie powierzchni elementów karoserii których nie można zdemontować z auta np, dach , czy nadkola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zażądaj opinii na piśmie i poinformuj o swoich kolejnych krokach prawnych. Podejrzewam, że w ramach rekompensaty, oprócz drzwi, dodatkowo mieszkanie pomalują. To żartem, a poważniej, mając papier będziesz wygranym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  parciarze  z tym malowaniem .Mój sąsiad jest blacharzem i lakiernikiem młody chłopak ma prywatny interes  syn dał do lakierowania opel  astra g 2003r miał wgniecioną półeczkę w tylnej klapie bagażnika i podrapany zderzak. części zostały odnowione i polakierowane w kabinie lakierniczej mówię wam w ciągu tygodnia lakier metalic  nie do poznania można myć stosować hydro woski itp AREK MA RACJE  musisz walczyć o swoje  za darmo auta nie dostałeś i niech ci kitu nie wciskają Póki co jak auto na gwarancji pakiet AC to trzeba walczyć o swoje Jest też taka osoba jak rzeczoznawca samochodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności